پروژه تهیه تور مجازی گوگل از بناهای تاریخی و تفریحی استان قزوین توسط سازمان نوسازی و بهسازی قزوین و با همکاری شرکت دیجی‎لوک (مجری تور مجازی گوگل در ایران) آغاز شد.

 

عکاسی فاز اول این پروژه پس از ماه ها بررسی توسط آقای مهندس رشوند آوه و تیم تحت سرپرستی ایشان با هدف معرفی جاذبه های توریستی شهر قزوین و همچنین قرار گرفتن شهر قزوین به عنوان مقصد گردشگران داخلی و خارجی در روزهای پایانی سال 95 برای 4 مکان پربازدید شهر قزوین شامل مجموعه تاریخی سعدالسلطنه، حمام قجر، مسجد النبی و همینطور مسجد جامع قزوین انجام شد.

پس از آماده سازی تور مجازی و بارگذاری 4 مکان نامبرده بر روی نقشه گوگل توسط شرکت دیجی لوک این پروژه توسط خانم مهندس پروینچی نماینده شرکت دیجی لوک، در افتتاحیه نمایشگاه ملی بازی و اسباب بازی در نوروز 96 در حضور وزیر کشور جناب آقای رحمانی فضلی، شهردار و استاندار محترم قزوین مورد بهره برداری و مورد استقبال قرار گرفت.

با توجه به زمان مناسب اجرای این پروژه در نوروز 96 و حضور مستمر نمایند این شرکت در غرفه شهرداری، در طول مدت نمایشگاه این پروژه مورد استقبال کم نظیر مقامات کشوری، استانی، هنرمندان، و گردشگران داخلی و خارجی قرار گرفت.

پس از اجرای موفق فاز اول با همکاری سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری قزوین و شرکت دیجی لوک با هدف معرفی شهر قزوین و ارزیابی مثبت از این فرایند، توافقاتی در خصوص اجرای مراحل بعدی این پروژه و ادامه این روند در سال 96 انجام شده است.