چهارشنبه ۱۴۰۰/۰۷/۲۸

‍ باید برای ساختن شهری درخور نظام جمهوری اسلامی از تمام ظرفیت‌ها و افراد توانمند استفاده کرد

نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت:باید برای ساختن شهری درخور نظام جمهوری اسلامی از تمام ظرفیت‌ها و افراد توانمند استفاده کرد.

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شهرداری قزوین؛ آیت الله عبدالکریم عابدینی در آئین تکریم و معارفه شهردار قزوین که عصر امروز در سالن اجتماعات دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) برگزار شد، افزود: بسیاری از مردم با عدالت به اسلام گرایش پیدا کردند و مردم نیز به دنبال عدالت هستند، در قزوین نیز باید این امر و مبارزه با تبعیض که درحال حاضر وجود دارد و باعث آزار مردم شده مدنظر قرار گیرد و امیدواریم شهردار این امر را در اولویت قرار دهد.

وی اظهار کرد: باتوجه به تاریخ و قرآن، روایت اولین مراسم شهرداری و ایجاد شهر در قرآن نیز ذکر شده و حضرت ابراهیم اولین چیزی که برای شهر خواسته امنیت است که امروز نیز باید به مصادیق مختلف آن از جمله امنیت در شغل و آزادی توجه شود.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین ادامه داد: رزق و روزی بعد از امنیت مد نظر است، در مرتبه بعد نیز باید ظاهر شهر و اموری مانند عمران و آبادانی و باطن شهر که عبارت است از معنویت مدنظر قرار گیرد.

وی بیان کرد: در شهرداری و مدیریت شهری توجه به مساجد دارای اهمیت است؛ چرا که با مساجد می‌توان به آبادانی و عمران شهرها رسید و معنویت در آن دیده می‌شود.

امام جمعه قزوین افزود: هیچ زمانی مانند امروز دولتی انقلابی، قوه قضاییه پای کار عدالت، مردم فرهیخته و آماده، مدیران لایق و شایسته و اساتید و حوزه‌های علمیه نداشتیم و همه این‌ها به این معنا است که می‌توان از این فرصت و زمینه‌های فراهم شده برای ایجاد شهری لایق و معرفی به عنوان الگو  استفاده کرد.

تصاویر مرتبط