سه‌شنبه ۱۳۹۹/۰۸/۰۶

سرپرست معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قزوین:

70 درصد سفرهای درون‌شهری قزوینی‌ها با خودروی شخصی است

به گفته شیما زرآبادی‌پور، سرپرست معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قزوین؛ مردم این شهر حدود 70 درصد سفرهای درون‌شهری خود را با خودروی شخصی انجام می‌دهند که نتیجه آن ایجاد مشکلات ترافیکی در معابر است.

به گزارش روابط عمومی معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قزوین؛ زرآبادی‌پور اظهار کرد: در حال حاضر مردم شهر قزوین نیز مانند بسیاری از شهرهای دیگر تمایل زیادی به استفاده از خودروی شخصی از خود نشان می‌دهند که نتیجه آن ایجاد مشکلات ترافیکی در معابر از جمله میدان آزادی، ورودی خیابان نادری، پل هفت دی و میدان میرعماد است.


او چهارراه عدل و خیابان‌های بوعلی، فردوسی و شهدا را از دیگر معابر دارای ترافیک ناشی از تردد خودروهای شخصی برشمرد و گفت: در حال حاضر حدود 70 درصد از سفرهای درون‌شهری قزوین با خودروی شخصی انجام می‌شود که سهم اتوبوس 18.6 درصد، دوچرخه 2.6 درصد، موتورسیکلت 4.2 درصد و مابقی مربوط به سایر مدهای حمل‌ونقلی است.


زرآبادی‌پور با تاکید بر اینکه سیاست کلی این معاونت، دور کردن خودروی شخصی از مرکز شهر و افزایش حمل‌ونقل همگانی و حمل‌‍ونقل سبز است، اضافه کرد: ایجاد سیستم‌های حمل‌ونقلی سریع و کارآمد و رقابت‌پذیری با خودروی شخصی از طریق اجرای خطوط ویژه اتوبوس از دیگر اهداف مد نظر ما محسوب می‌شود.
او همچنین خواستار خودداری شهروندان از استفاده خودروی شخصی تک‌سرنشین شد و گفت: معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قزوین در راستای بهبود وضعیت ترافیک شهر، اقدام به تقویت فعالیت‌های آموزشی و فرهنگی حوزه ترافیک در سطح شهر کرده است.
پایان پیام

تصاویر مرتبط