یکشنبه ۱۳۹۹/۰۳/۱۸

جهانگیری خبر داد:

جزیره جان پناه در تقاطع بلوار شهیدسلیمانی-شهید مطهری احداث می‌شود

سعید جهانگیری، مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری قزوین گفت: به‌منظور افزایش ایمنی تردد عابران پیاده از عرض معبر تقاطع بلوار شهید سلیمانی-شهید مطهری در خیابان فلسطین مقابل ورزشگاه شهید بابایی، جزیره جان‌پناه در این محدوده احداث می شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری قزوین، جهانگیری گفت: در برخی از تقاطع‌ها به دلیل زیاد بودن عرض معبر، تردد عابران پیاده دشوار بوده و احتمال بروز تصادف در این محدوده‌ها بیشتر است. 

وی افزود: به‌منظور رفع این مشکل در محدوده‌هایی با چنین مشخصاتی، جزیره جان‌پناه احداث می‌شود تا موجب تسهیل در تردد عابران پیاده از عرض معبر شود.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری قزوین اظهار کرد: با توجه به نیازسنجی صورت‌گرفته در تقاطع بلوار شهید سلیمانی-شهید مطهری، ضرورت احداث جان‌پناه در این تقاطع احساس می‌شد، بنابراین طراحی لازم برای اجرای این پروژه انجام گرفت.

جهانگیری گفت: پروژه مورد اشاره که شامل احداث جان‌پناه برای تردد عابران پیاده، نصب علایم ترافیکی، چراغ راهنمایی و خط کشی عرضی است، تایید شده است.

وی تاكيد کرد: پروژه مناسب‌سازی و ایمن سازی، موجب تسهیل در تردد عابران پیاده به‌ویژه کودکان، سالمندان و معلولان جسمی حرکتی شده و به تبع آن احتمال بروز تصادف بین خودرو و عابرپیاده در این محدوده کاهش می‌یابد.

پایان پیام 

تصاویر مرتبط