یکشنبه ۱۳۹۹/۰۳/۱۸

حافظی:

بازطراحی پروژه بوستان ورزشی شقایق 2 به اتمام رسید

محمد اسماعیل حافظی، مدیر عامل سازمان خدمات طراحی شهرداری قزوین، گفت: بازطراحی پروژه بوستان ورزشی شقایق 2 با درخواست شهرداری منطقه 2 قزوین با بهره برداری سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قزوین به انجام رسید و جهت اجرا تحویل حوزه مربوطه شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان خدمات طراحی شهرداری قزوین، حافظی گفت: با توجه به سابقه زمین ورزشی شقایق که در اذهان مردم به‌عنوان یک سایت ورزشی عمومی نقش بسته و با عنايت به استقبال شهروندان و جذب اقشار و گروه‌های سنی و جنسی مختلف به اين محوطه، با وجود محدودیت امکانات ورزشی، سازمان خدمات طراحی با محوریت موضوعات ورزشی، طراحی زمینی واقع در ضلع شرقی زمین شقایق را در دستور کار خود قرار داد. 

وی ادامه داد: سایت در نظر گرفته شده برای طراحی پروژه، به مساحت تقریبی 23 هزار مترمربع در ضلع جنوب شرقی تقاطع غیرهمسطح نصر و ضلع شرقی زمین ورزشی شقایق واقع شده است. در شمال سایت مورد نظر، محور شهید بهشتی و در غرب آن خیابان بلوار واقع شده است.

حافظی اظهار کرد: مطالعات جامع و کاملی در مورد پروژه به انجام رسید و مشاور با انجام مصاحبه از استفاده‌کنندگان زمین شقایق، نیازهای مخاطبان را شناسایی كرد و همچنین جلسات متعددی با سازمان بهره‌بردار و شهرداری منطقه 2 برگزار شد؛ طی این جلسات کمبودهای زمین ورزشی موجود شناسایی و مقرر شد پروژه شقایق 2 کمبودهای زمین شقایق را در تامین نیازهای ورزشی مردم جبران كند از اين رو، با توجه به بررسی‌های به عمل آمده مشخص شد سایت پروژه (شقایق 2) پتانسیل جذب مخاطب را دارد و به برآوردن نیازهای مخاطبان کمک شایانی می‌كند. 

این مسئول بیان کرد: با توجه به عبور خطوط فشار قوی از سایت پروژه حریم خطوط از اداره برق استعلام شد و محدوده حریم از قسمت‌های قابل طراحی سایت حذف شد و به فضای سبز و پارکینگ اختصاص يافت. 

حافظی افزود: با نیازسنجی انجام شده از مخاطبان و همچنین بررسی استانداردهای موجود براي طراحی فضاهای ورزشی فضاهایی نظیر مسیر پیاده روی، مسیر دوچرخه، پیست اسکیت، سه زمین بازی چند منظوره، زمین بازی کودکان، ساختمان نگهبانی و اداری، آبنما، ست ورزشی مخصوص بزرگسالان، سرویس بهداشتی و ...در سایت پروژه پیش بینی و طراحی شد.

وی اظهار كرد: با توجه به اینکه امروزه پیروی از سبک زندگی شهری و آپارتمان نشینی در کنار مکانیکی شدن جوامع، اثرات منفی فراوانی بر ابعاد مختلف سلامت جسمی و روانی افراد جامعه گذاشته است، برای رهایی از این گونه تبعات، فعالیت‌های ورزشی همواره جزو توصیه‌های پایه و ثابت بوده است. این گونه فعالیت‌ها در صورتی که در مکان‌های مناسب و به شیوه‌های موثر انجام شود، می‌تواند علاوه بر فواید جسمانی، منافع روانی، عاطفی و اجتماعی مناسبی را برای افراد جامعه در پی داشته باشد.

پایان پیام

تصاویر مرتبط