شنبه ۱۳۹۹/۰۳/۰۳

درافشانی:

جشنواره مجازی «خرمشهر نماد مقاومت و پایداری» در قزوین برگزار می شود

محمد درافشانی؛معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین گفت:به مناسبت سالروز آزاد سازی خرمشهر؛جشنواره «خرمشهر نماد مقاومت و پایداری» در قزوین برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین؛درافشانی با اعلام این خبر افزود:جشنواره «خرمشهر نماد مقاومت و پایداری» با هدف گرامیداشت یاد و خاطره آزاد سازی خرمشهر در چند محور مختلف «دل نوشته»،«نقاشی»،«کارگاه قصه گویی»،«کتابخوانی» و »نمایشگاه عکس مجازی» برگزار می شود.

وی اظهار کرد:مسابقه دل نوشته با عنوان «عطری از خاک غریب» با هدف زنده نگه  داشتن یاد و خاطره رزمندگان آزاد سازی خرمشهر و همچنین آشنایی نسل جوان با جانفشانی های رزمندگان هشت سال دفاع مقدس برگزار می شود.

درافشانی اضافه کرد:علاقمندان می توانند دلنوشته های خود را با موضوع " عطری از خاک غریب " نوشته و به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

این مسئول در ادامه گفت:همچنین مسابقه نقاشی با عنوان «خرمشهر،شهر خون آزاد شد» ویژه رده سنی کودکان و نوجوانان از جمله برنامه هایی است که به مناسبت سالروز فتح خرمشهر برگزار می شود.

وی کارگاه قصه گویی مجازی با عنوان «جشن مقاومت و پیروزی» را از دیگر برنامه های سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین به مناسبت آزاد سازی خرمشهر  ذکر کرد و گفت:این کارگاه توسط اعضای فرهنگسراها و خانه های فرهنگ برگزار می شود.

درافشانی افزود:مسابقه مجازی کتابخوانی با عنوان فتح خون از دیگر محورهای این جشنواره است که سوالات این مسابقات در کانال خانه های فرهنگ و فرهنگسراهای سازمان بارگذاری می شود و علاقمندان می توانند در این مسابقه شرکت کنند.

نمایشگاه عکس مجازی نیز با عنوان «مهتاب در تاریکی» توسط مراکز آموزشی سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین برگزار می شود،عکس های ارسالی با موضوع آزاد سازی خرمشهر در کانال فرهنگسراها و خانه فرهنگ این سازمان به صورت مجازی به اشتراک گذاشته خواهد شد.

وی در پایان افزود:علاقمندان می توانند دل نوشته،نقاشی و پاسخ مسابقه کتابخوانی را به آدرس فضای مجازی به شماره 09100492149 ارسال نمایند به نفرات برگزیده جوایزی اهداء خواهد شد.

گفتنی است،عملیات آزادسازی خرمشهر از مهم‌ترین حماسه های دفاع مقدس به شمار می‌ رود به طوری که می‌توان آن را نقطه عطفی در تاریخ جنگ تحمیلی عنوان کرد. این پیروزی در پی عملیات بیت المقدس به وقوع پیوست و سبب بازپس‌گیری خرمشهر در سوم خرداد ۱۳۶۱ خورشیدی شد.

پایان پیام.

تصاویر مرتبط