چهارشنبه ۱۳۹۹/۰۲/۳۱

برگزاري دومین جلسه کارگروه «کاهش مصرف پلاستیک در شهر قزوین»

دومین جلسه کارگروه تخصصی «کاهش مصرف پلاستیک در شهر قزوین»، با هدف ارزیابی اقدامات صورت‌گرفته در زمینه کاهش مصرف پلاستیک برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت خدمات شهری شهرداری قزوین، دومین جلسه کارگروه تخصصی « کاهش مصرف پلاستیک در شهر قزوین»، با حضور سرپرست معاونت خدمات شهری، مدیرعامل سازمان زیباسازی، سرپرست سازمان مدیریت پسماندها، مدیرعامل سازمان خدمات طراحی، رئیس اداره خدمات شهری معاونت خدمات شهری، نماینده سازمان فرهنگی، ورزشی و اجتماعی و کارشناسان سازمان‌های مرتبط در محل معاونت خدمات شهری برگزار شد.

در این جلسه اقدامات صورت‌گرفته توسط شهرداری در زمینه کاهش مصرف پلاستیک مورد بررسی قرار گرفت و اعضای حاضر در مورد اقدامات پيش روي کارگروه، با توجه به شرایط فعلی و بحران شیوع بیماری کرونا و تأثیر آن بر طرح کمپ (کاهش مصرف پلاستیک) هم‌اندیشی کردند.

این کارگروه که به استناد مصوبه کمیسیون بهداشت و محیط‌زیست شورای اسلامی شهر درخصوص اجرای طرح «کمپ» (کاهش مصرف پلاستیک) تشکیل شده است، در دومین جلسه خود به بررسی شرح خدمات ارائه‌شده توسط سازمان خدمات طراحی با موضوع طرح مطالعاتی و اجرایی شیوه‌های کاهش مصرف پلاستیک در شهر قزوین پرداخت.

بررسی تأثیر شیوع بیماری کرونا بر الگوهای مصرف پلاستیک در بین شهروندان قزوینی و ارائه پیشنهادات درخصوص نحوه مواجهه با موضوع در طول دوره بحران و پس از آن، از دیگر موارد طرح‌شده در این جلسه بود.

در این جلسه ضمن اعلام آمادگی مجدد سازمان‌های فرهنگی، اجتماعی و ورزشی و زیباسازی شهرداری برای مشارکت در انجام تبلیغات محیطی در سطح شهر در راستای اطلاع‌رسانی و آموزش شهروندان، پیشنهادهایی درخصوص روش‌های قانونی بازدارنده مصرف پلاستیک طرح و بررسی شد.

پایان پیام 

تصاویر مرتبط