شنبه ۱۳۹۹/۰۲/۲۷

منتظری اعلام كرد:

55عملیات آتش نشانی در هفته گذشته

مجتبی منتظری، رییس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قزوین گفت: در هفته گذشته، 55 عملیات امداد و نجات و اطفای حریق توسط آتش‌نشانان این سازمان انجام شده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قزوین؛ منتظری افزود: از مجموع 55 عملیات انجام شده در هفته گذشته،35   مورد مربوط به نجات بوده و 20 مورد آن اطفای حریق بوده است.

وی افزود: طبق آمار بدست آمده، نجات حیوانات در منازل، محبوس شدن در آسانسور و تصادف و واژگونی خودرو، بیشترین آمار عمیلیات‌های هفته گذشته را به خود اختصاص داده و آسانسور همچنان و به‌صورت مداوم جزو عملیات‌های پرتعداد آتش‌نشانان به شمار مي‌رود که کنترل و سرویس ماهیانه و دوره‌ای آسانسورها توسط افراد و شرکت‌های معتبر و استفاده مناسب از آسانسورها، باعث کاهش تعدا حوادث از این نوع می‌شود.

منتظری با بیان اینکه در 24 ساعت پیایانای هفته گذشته نیز 9 عملیات انجام شد که 3 مورد آن مربوط به واژگونی خودرو بود، افزود: اطفای حریق خودرو در لحظات اولیه می‌تواند از خسارات مالی و جانی جلوگیری کند که این امر منوط به داشتن و تجهیز کپسول خاموش‌کننده مناسب در خورو است و از این رو از از شهروندان درخواست می‌شود نسبت به تجهیز خودروهای خود به کپسول خاموش‌کننده اقدام کنند.

وی همچنین با اشاره به فرارسیدن عید فطر و تعطیلی پایان هفته، ضمن تاکید بر رعایت اصول بهداشتی در جلوگیری از انتقال و نشر ویروس کووید 19، رعایت اصول ایمنی در رانندگی در جاده‌ها نظیر رعایت فاصله مناسب از خودرو پیش رو، توجه به سرعت مطمئنه و داشتن وسایل ایمنی خودرویی همچون کپسول آتش‌نشانی و اطمینان از سلامت فنی خودرو را یادآوری كرد.

پایان پیام 

تصاویر مرتبط