چهارشنبه ۱۳۹۹/۰۲/۰۳

درافشانی:

رسانه ها از ظرفیت ویژه ای برای توسعه فرهنگ شهروندی برخوردارند

محمد درافشانی، معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین گفت:رسانه ها از ظرفیت بالقوه و ویژه ای برای توسعه فرهنگ شهروندی از طریق آموزش و اطلاع رسانی مناسب برخوردارند.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین؛ درافشانی در دیدار با انجمن  صنفی روزنامه نگاران قزوین افزود: رسانه ها در فرهنگ سازي عمومی و آموزش شهروندی مي توانند براي كمك به مديريت شهري و شهروندان موثر واقع شوند.

وی افزود: با توجه به شرایط شیوع ویروس کرونا، رویکرد برنامه های نوروزی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین تغییر کرد و تمامی مسابقات و جشنواره ها با موضوع «در خانه بمانیم» و با محوریت خانواده در فضای مجازی برگزار شد.

این مقام مسئول یادآورشد: برای ماه مبارک رمضان نیز برنامه های ویژه ای را به صورت مجازی و با محوریت خانواده ها پیش بینی و تدارک دیده ایم.

وی در بخش دیگری از سخنانش به حمایت سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین از انجمن ها و سازمان های مردم نهاد اشاره کرد و گفت: اولویت سازمان حمایت از برنامه هایی است که مدون و دارای محتوای فرهنگ شهروندی باشد و از این برنامه ها در راستای ارتقای سطح فرهنگ شهر، حمایت بیشتری صورت خواهد گرفت و از پیشنهادات و ایده های جدید نیز حمایت خواهیم کرد.

درافشانی در خاتمه گفت: با توجه به اینکه تاریخ دقیقی پایان شیوع ویروس کرونا مشخص نیست، درصد هستیم تا برنامه های آتی را با محوریت «ویروس کرونا و ماندن شهروندان در خانه» در حوزه های مختلف تدوین کنیم.

پایان پیام.

تصاویر مرتبط