دوشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۱۴

آیت‌الله عابدینی،امام جمعه قزوین:

جهان وقتی به آرامش می‌رسد که به حقایق قرآنی پی ببرد

آیت اله عابدینی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین گفت: جامعه اگر قرآنی باشد به آرامش می‌رسد و جهان زمانی روی آرامش می بیند که انسان‌ها به حقایق قرآنی اهمیت دهند.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین؛ در آیت اله عبدالکریم عابدینی دوازدهمین همایش تجلیل از حافظان قرآن کریم که دوشنبه شب در شبستان امیرالمومنین مسجدالنبی قزوین برگزار شد،افزود:قرآن شفای دلها، داروی همه دردها و تامین کننده نیاز دنیا و آخرت انسانهاست و توسل به آن موجب سعادت می شود.

وی اظهار کرد:خداوند در قرآن می‌فرماید: "دوا و غذای انسان در این کتاب انسان ساز است." این کتاب می‌تواند نیازها را برطرف و دردها را درمان کند و آنها که ایمان داشته باشند به سعادت می رسند.

امام جمعه قزوین خاطرنشان کرد:هر کس با خدا ارتباط نداشته باشد در خفقان زندگی می‌کند حتی اگر فرزند و عائله و ثروت داشته باشد، لبخندش حقیقی نیست و بلکه واهی است.

آیت الله عابدینی اضافه کرد:امروزه به شدت نیاز داریم تا آموزه‌های قرآنی در جامعه اجرا شود و سبک زندگی، اقتصاد، عدالت و جامعه ما قرآنی باشد و تعاملاتمان رنگ و بوی قرآنی داشته باشد و با یکدیگر قرآنی رفتار کنیم.

وی افزود:از شورا، شهرداری و سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین برای اجرای برنامه‌های قرآنی و تجلیل از حافظان قرآن تشکر و قدردانی می نمایم.

گفتنی است، در پایان این مراسم با حضور امام جمعه قزوین و نماینده ولی فقیه در استان،استاندار،شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر و جمعی از مسوولان از حافظان و فعال قرآنی قزوین تجلیل شد.و همچنین از مادر شهید حسن احمدی مقدم و همسر شهید رجبعلی قربانی تقدیر بعمل آمد.

پایان پیام.

تصاویر مرتبط