پنجشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۰۳

مقدم سلیمی:

بیش از 2 هزار کیلومتر معابر شهری برف‌روبی و یخ‌زدایی شد

وحید مقدم سلیمی، رئیس ستاد برف‌روبی شهرداری قزوین گفت: هم‌زمان با آغاز بارش برف تا ساعت هشت صبح امروز، بیش از 2 هزار کیلومتر معابر اصلی شهر توسط ستاد برف‌روبی شهرداری قزوین برف‌روبی و یخ‌زدایی شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت خدمات شهری شهرداری قزوین؛ مقدم سلیمی گفت: نظر به تشدید بارش برف از نخستین ساعات بامداد، ستاد برف‌روبی شهرداری قزوین با به‌کارگیری تمامی ماشین‌آلات، تجهیزات و نیروی انسانی مجموعه در حال انجام عملیات برف‌روبی و یخ‌زدایی معابر شهری است.

وی با بیان اینکه این عملیات بیش از ۶۰۰ نفر نیروی انسانی در ۲ شیفت کاری در حال انجام است، افزود: این مجموعه با استفاده از ۱۶ دستگاه برف‌روب مکانیزه، ۲ دستگاه لودر، ۳ دستگاه گریدر، ۶ دستگاه خودروی یخ‌زدای مکانیزه و ۱۶ دستگاه کامیونت کمپرسی جهت پاشش نمک و ماسه و مواد یخ‌زدا در حال خدمات‌رسانی به شهروندان است.

رئیس ستاد برف‌روبی شهرداری قزوین با اشاره به اینکه این عملیات با اولویت معابر اصلی، تقاطع‌های غیرهمسطح و شیب‌دار و همچنین معابر فرعی مهم، به‌صورت مکانیره و غیرمکانیزه توسط سازمان مدیریت پسماندها صورت می‌گیرد، اظهار داشت: افزون‌بر پاکسازی معابر اصلی شهر، از ساعت هشت صبح امروز برف‌روبی و یخ‌زدایی پیاده‌روها و معابر کم‌عرض شهر نیز به‌صورت دستی در حال انجام است.

وی در پایان گفت: به‌منظور پیگیری از لغزندگی معابر، 150 باکس مواد یخ‌زدا نیز در معابر شیب‌دار و تقاطع‌های شهر تعبیه شده و به‌صورت مستمر شارژ می‌شود.

گفتنی است؛ عملیات برف‌روبی و یخ‌زدایی تا پاکسازی کامل معابر شهری ادامه خواهد یافت.

پایان پیام.

تصاویر مرتبط