چهارشنبه ۱۳۹۸/۰۳/۲۲

درافشانی:

پیاده راه سبزه میدان میزبان نمایشگاه صنایع دستی شد

محمد درافشانی؛ رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین، از برپایی نمایشگاه صنایع در پیاده راه سبزه میدان قزوین خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین؛ درافشانی گفت: در این نمایشگاه که با همکاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان برپا شده، صنایع دستی و هنرهای سنتی توسط بانوان هنرمندان قزوینی جهت معرفی به شهروندان در معرض نمایش گذاشته شده است.    

وی اظهار کرد: در این نمایشگاه 12 غرفه با حضور مربیان خانه های فرهنگ و فرهنگسراهای سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری و هنرمندان اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین برپا شده و صنایع دستی بومی مربوط به قلم زنی، سوزن دوزی، گره چینی، معرق چوب، بافت انواع قالی و گلیم، دوردوزی سنتی، چرم دوزی و ... به نمایش در آمده است.

درافشانی خاطرنشان کرد: این نمایشگاه به مناسبت روز جهانی صنایع دستی و با هدف حمایت از کالای ایرانی، آشنایی شهروندان با هنرهای بومی و سنتی، رونق تولید و همچنین ایجاد شور و نشاط  اجتماعی در بین بانوان هنرمندان برپا شده است.

گفتنی است؛ این نمایشگاه تا 24 خرداد ماه، در دو نوبت صبح 9:30 الی 13 و عصر 16 الی 20:30 در پیاده راه سبزه میدان جهت بازدید علاقه مندان دایر می باشد.

پایان پیام.

تصاویر مرتبط