دوشنبه ۱۳۹۸/۰۲/۱۶

اصغری:

شورای اسلامی شهر حرکت قزوين براي پيوستن به شبكه شهرهاي خلاق یونسکو را کلید زد

حسنعلی اصغری، معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمايه انساني و رئيس كارگروه گردشگري شهرداري قزوين اظهار کرد: با توجه به پیگیری‌های مركز ايده و خلاقيت شهرداري قزوين و بررسی وزارت کشور، قزوين به‌عنوان یکی از نامزدهای شهر خلاق یونسکو انتخاب شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری قزوین، اصغري افزود: سال گذشته و به دعوت دبیرخانه شبکه شهرهاي خلاق يونسكو در ايران و با توجه به نامزدي شهر قزوين به‌عنوان شهر خلاق، با برگزاری جلسات توجیهی و آشنایی با ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های بالقوه و ارائه برنامه اولیه شهر و پس از بررسی توسط سازمان شهرداری‌ها و دفتر کمیسیون ملی یونسکو، قزوين به‌عنوان یکی از نامزدهای شهر خلاق انتخاب شد.

رئیس کارگروه گردشگری شهرداری قزوین با اشاره به وجود پتانسیل‌های فراوان گردشگری و همچنين پايتختي قزوين در حوزه خوشنويسي تصریح کرد: شورای اسلامی شهر نیز با بررسی ابعاد مختلف این موضوع و آینده مطلوبی که می‌تواند برای شهر قزوين ترسیم کند با پیوستن شهر قزوين به‌عنوان شهر خلاق یونسکو موافقت کرد.

قافله باشي، رئیس كميسیون فرهنگي، اجتماعي، هنري شورای اسلامی شهر قزوین در جلسه كميسيون فرهنگي افزود: شهرداری مکلف شد که بستر لازم را برای حرکت جهت‌دار قزوين به‌عنوان شهر خلاق فراهم نموده و با محوریت مركز ايده و خلاقيت شهرداري قزوين در تلاش براي پيوستن به شبكه جهاني شهرهاي خلاق هستيم.

این عضو شورای اسلامی شهر عنوان کرد: رسیدن به شهر خلاق همت جمعی مسئولین، اساتید، پژوهشگران، دانشگاهیان و تمامی شهروندان را می‌طلبد و شهر باید خود را برای تغییری بزرگ و شهری خلاق با شهروندانی خلاق آماده سازد.

پایان خبر.

تصاویر مرتبط