سه‌شنبه ۱۳۹۷/۰۹/۱۳

درافشانی،رئیس سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین:

45 کارگاه آموزش خانواده در 15 محله و نواحی منفصل شهری قزوین برگزار می شود

درافشانی،رئیس سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین از برگزاري 45 کارگاه آموزش خانواده در 15 محله قزوین و همچنین نواحی منفصل شهری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین؛محمد درافشانی با اعلام این خبر افزود:این کارگاه های آموزشی با هدف ارتقاي سطح آگاهي و بهبود کيفيت زندگي شهروندان با تاکيد بر توسعه آموزش هاي همگاني برگزار می شود و برنامه ریزی شده است تا در هر محله 3 کارگاه آموزش خانواده برگزار گردد.

وی مهمترین رویکرد برنامه های مجموعه مدیریت شهری قزوین را توجه به نواحی منفصل شهری ذکر کرد و گفت:با توجه به اهمیت ارتقای سطح دانش و مهارت های زندگی شهروندان علاوه بر محلات کارگاه آموزش خانواده در این نواحی نیز برگزار می شود.

این مسئول افزود: «اقتصاد خانواده»،«تربیت فرزند» و «مهارت های همسر داری» را سرفصل های محتوای آموزشی کارگاه آموزش خانواده برشمرد.

درافشانی اضافه کرد:اساس يك‌ جامعه سالم‌ را خانواده‌های‌ سالم‌ مي‌سازد،خانواده سالم‌، خانواده‌اي‌ است‌ كه‌ به‌ نيازهای‌ همه‌ جانبه اعضای خود توجه‌ دارد و سعي‌ مي‌كند به‌ انتظارت‌ آنان‌ به‌ شيوه‌هاي‌ درست‌ پاسخ‌ دهد.

وی تصریح کرد:در این راستا برگزاری کارگاه های «آموزش خانواده» برنامه‌ریزی ‌شده‌ است كه هدف آن، نزديك كردن روش‌های تربيتي و آموزش والدين و مربيان و درنهایت، تغيير در رفتار آنان است.

این مسئول افزود:افزایش دانش خانواده‌ها از این فکر نشأت می‌گیرد که توانایی زنان و شوهران (همسران) یا پدران و مادران در شکل‌گیری خانواده‌های متعالی، درگرو دانایی آنان در زمینه دانش روان‌شناسی و دانش‌های وابسته است. بخشی از دانش‌هایی که ضرورت دارد هر زن یا شوهری و مادر یا پدری هرچه زودتر با آن آشنا شود، دانش مربوط به شیوه های همسرداری (آیین زن‌داری و آیین شوهرداری)،تربیت فرزند و اقتصاد خانواده است.

درافشانی افزود:هدف نهایی تمامی این کوشش‌ها، برداشتن گامی هرچند کوچک در راستای یافتن الگوی ایرانی، اسلامی برای مهمترین کانون تربیتی یعنی (خانواده)است.

تصاویر مرتبط