دوشنبه ۱۳۹۶/۰۳/۰۸

ذوالقدر، مديرعامل سازمان آتش‌نشاني شهرداري قزوين خبر داد؛

تربيت مربي آموزش از بين آتش‌نشانان داوطلب قزوين

ابوالفضل ذوالقدر؛ مديرعامل سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري قزوين گفت: با برنامه ريزي هاي بعمل آمده گزينش مربيان آموزش آتش نشاني، از ميان بانوان آتش نشانان داوطلب انجام شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري قزوين؛ ذوالقدر افزود: طرح آموزش و بهره‌گيري از نيروهاي داوطلب آتش نشاني از اولويت‌هاي اين سازمان به شمار مي‎رود و سازمان آتش نشاني قزوين جزو سازمان‎هاي پيش رو در اين زمينه محسوب مي‌شود.

وي افزود: با توجه به نقش پر رنگ بانوان در ارتقاء فرهنگ ايمني، سازمان آتش نشاني قزوين به منظور ارائه آموزش‌هاي همگاني اطفاي حريق در شهر، مدارس، مهدهاي کودک و اماکن عمومي از بين خانم‌هاي داوطلب آتش‌نشان، پس از برگزاري آزمون‌هاي مختلف تئوري، عملي و مصاحبه نسبت به انتخاب 10 نفر بعنوان مربي آموزش آتش نشاني و ايمني اقدام کرد.

وي با اشاره به آمار 700 نفري آتش نشانان داوطلب در قزوين گفت: از اين تعداد حدود 300 نفر از بانوان هستند که در سطوح مقدماتي و تکميلي آموزش‌هاي اطفاي حريق را تحت نظر مربيان مرکز آموزش سازمان آتش نشاني قزوين فرا گرفته‌اند و مي‌توانند به عنوان سفيران ايمني نقش مؤثري در انتقال اطلاعات و موارد ايمني در سطح جامعه و خانواده ها داشته باشند.

ذوالقدر افزود: آتش نشانان داوطلب افرادي هستند که با حضور داوطلبانه در سازمان آتش نشاني به صورت رايگان اقدام به فراگيري آموزش هاي تخصصي آتش نشاني کرده و به منظور خدمت به مردم و نهادينه کردن فرهنگ ايمني در جامعه با نظر سازمان آتش نشاني انجام وظيفه مي‌کنند و در مواقع بروز بحران و حوادث مي توانند بعنوان مکمل امدادگران در صحنه حوادث حاضر شوند و در دستيابي به سطح بالاي ايمني شهري جايگاه و نقش ويژه اي داشته باشند.

پايان پيام

 

تصاویر مرتبط