سه‌شنبه ۱۳۹۳/۰۳/۲۷

اسفندياري، مديرعامل سازمان فاوا شهرداري قزوين خبر داد؛

اعلام ضوابط شهرسازي از طريق پرتال شهرداري قزوين

امكان دريافت تمامي ضوابط و قوانين شهرسازي شامل خريد، فروش و ساخت و ساز املاك و اراضي شهر قزوين از طريق پرتال شهرداري قزوين مهيا شد.

 

 

محسن اسفندياري، مدير عامل سازمان فاوا شهرداري قزوين گفت: امكان دريافت تمامي ضوابط و قوانين شهرسازي شامل خريد، فروش و ساخت و ساز املاك و اراضي شهر قزوين از طريق پرتال شهرداري قزوين مهيا شد.
به گزارش روابط عمومي سازمان فاوا شهرداري قزوين؛ اسفندياري افزود: تعداد زيادي از مراجعين به شهرداري به دنبال دريافت ضوابط حاكم در خصوص خريد يا ساخت ملك و اراضي مورد نظر خود هستند كه به دليل نبود مرجع مشخصي براي پاسخگويي به اين سؤالات در شهرداري ها، وقت زيادي را در واحد هاي مختلف گذرانده و اغلب پاسخ مناسبي دريافت نمي كنند.
وي بيان کرد: همچنين گروه ديگري از مراجعين به شهرداري ها افرادي هستند كه بدون اطلاع از ضوابط شهرسازي حاكم بر ملك مورد نظر، آن را خريداري كرده و پس از اطلاع از اين ضوابط متضرر شده‌اند.
وي در ادامه خاطر نشان کرد: براي اطلاع رساني دقيق در خصوص ضوابط شهرسازي حاكم بر املاك و اراضي شهر قزوين، سازمان آمار و فناوري اطلاعات شهرداري با همكاري معاونت معماري و شهرسازي اين مديريت اقدام به راه اندازي سيستم اعلام ضابطه در پرتال شهرداري كرده است.
اين مسوول ادامه داد: شهروندان مي توانند با مراجعه به پرتال شهرداري قزوين، با انتخاب گزينه اعلام ضابطه و با وارد كردن كد نوسازي يا پيدا كردن ملك موردنظر بر روي نقشه، تمام ضوابط ساخت و ساز و مقررات و مستندات حاكم بر ملك را مشاهده کنند.
اسفندياري بيان کرد: همچنين شهروندان مي توانند با مراجعه به اين سيستم، طرح تفصيلي ملك، ابعاد، مشخصات مندرج در سند، بدهي هاي ملك به شهرداري، شرايط دريافت پروانه ساخت و مبالغ پرداختي جهت دريافت پروانه را مشاهده کنند.
لازم به ذكر است؛ اين اطلاعات با حفظ حريم خصوصي و امنيت صاحبان املاك و در راستاي ارائه خدمات و مشاوره به شهروندان براي سرمايه گذاري در زمينه املاك، در اختيار کاربران قرار مي گيرد.
وي افزود: همچنين اين اطلاعات مي تواند در بنگاه هاي معاملات ملكي و دفاتر ثبت اسناد رسمي مورد استفاده قرار گرفته و در اختيار دو طرف قرارداد قرار گيرد تا هيچ يك از آنها متضرر نشوند.
يادآور مي شود؛ شهرداري قزوين در صدد است با اطلاع رساني به بنگاه هاي معاملات ملكي و دفاتر ثبت اسناد رسمي، اين اطلاعات را به پرونده هاي مربوط به خريد و فروش املاك و اراضي ضميمه کند.
پايان پيام
 
 
 
 

 

تصاویر مرتبط