شنبه ۱۳۹۸/۱۲/۲۴

قاسمی:

نتایج داوری جشنواره تخم مرغ رنگی عیدانه ۹۹ اعلام شد

داریوش قاسمی، مدیر عامل سازمان زیباسازی شهرداری قزوین گفت: نتایج داوری جشنواره تخم مرغ رنگی عیدانه ۹۹ اعلام شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهرداری قزوین؛ قاسمی افزود: دبیرخانه جشنواره عیدانه ۹۹ ضمن عرض تشکر و قدردانی از تلاش و همراهی عموم هنرمندان شرکت‌کننده در جشنواره نتایج بررسی و انتخاب آثار برتر هنرمندان در بخش نهایی توسط هیئت داوران را اعلام کرد. 

وی ادامه داد: نظر به تلاش، همت و پویایی هنرمندان شرکت‌کننده در بخش نهایی و تشویق و تقدیر از این هنرمندان، هیئت داوران با هماهنگی و مساعدت سازمان زیباسازی شهرداری قزوین، با اختصاص یک مورد جایزه بیش‌تر از ظرفیت اعلام شده در فراخوان جشنواره آثار هنرمندان اسفندیار نوروز زاده، حمیده شاهدنیا، زهرا حسینی نسب و خدیجه سادات حسینی را به عنوان برترین های  اجرای نهایی جشنواره تخم مرغ رنگی برگزید. 

قاسمی تصریح کرد: همچنین هیئت داوران جشنواره پس از بررسی کامل و میدانی آثار به دلیل وجود برخی موارد از قبیل عدم اعمال موارد مشروط اعلام شده از طرف داوران و دبیرخانه به هنرمند، عدم اجرای صحیح طرح و انطباق کامل آن، اعمال تغییراتی که انطباق اجرای نهایی با طرح اصلی ارائه شده را مخدوش می‌سازد و تاخیر نامتعارف در تحویل و بازگرداندن اثر پس از اجرا به دبیرخانه، آثار ۴ نفر از هنرمندان شرکت کننده را مشمول به اعمال جریمه و کسر مبلغ ۲.۰۰۰.۰۰۰ ریال از کل مبلغ هدیه هنرمند دانسته است.

این مدیر شهری عنوان کرد: دبیرخانه جشنواره مراتب و چگونگی این تصمیم و جزئیات موارد مورد نظر هیئت داروان را از طریق تماس تلفنی به اطلاع این هنرمندان می رساند. 

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری قزوین یادآور شد:  هیئت داوران جشنواره پیرو اطلاعی که به دبیرخانه جشنواره رسیده بود با بررسی مجدد و دقیق بر روی یکی از آثار که در مرحله نخست داوری انتخاب و در مرحله نهایی نیز اجرا شده بود دریافت که اثر یکی از هنرمندان شرکت کننده در جشنواره، فاقد اصل مسلم اصالت مندرج در فراخوان جشنواره بوده و در اثر ارائه شده به طور واضح از ایده، فضاسازی و عناصر بصری هنرمند دیگری استفاده شده است که نه تنها نمی تواند مصداق وام‌گیری باشد بلکه ناقض مقررات جشنواره و عدم پایبندی به اصل مهم احترام به حقوق مولف و پدیدآورنده اثرهنری محسوب می‌شود. 

قاسمی ادامه داد: از همین رو با نظر تمام اعضای هیئت داوران اثر ارائه شده از جشنواره و نمایش عمومی حذف و مقرر شد هنرمند فوق مشمول جریمه «عدم پرداخت هدیه جشنواره عدم پرداخت هدیه جشنواره به طور کامل» بوده و برای ایشان در نظر گرفته شود.

این مسئول خاطرنشان کرد: به دلیل اعمال شرایط ویژه مراقبت‌های بهداشتی مراتب و چگونگی دریافت گواهی شرکت در جشنواره و مبالغ هدیه هنرمندان به زودی و در اطلاعیه‌های بعدی از طریق دبیرخانه جشنواره به اطلاع هنرمندان خواهد رسید.

پایان پیام.

تصاویر مرتبط