سه‌شنبه ۱۳۹۸/۰۵/۰۸

قاسمی:

نقاشی دیواری گل آفتابگردان در ناحیه شهری مینودر پایان یافت

داریوش قاسمی، مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری قزوین، گفت: اجرای نقاشی دیواری گل آفتابگردان در ضلع جنوب غربی میدان گل ها، واقع در ناحیه شهری مینودر با هدف ایجاد زیبایی بصری و هویت بخشی به سیمای شهری اجرا شده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهرداری قزوین؛ قاسمی گفت: دیوارنگاره به عنوان یکی از نمودهای هنر مدرن، جدا از زمینه سازی درک بهتر مفاهیم فرهنگی و هنری، امکان شناخت بیشتر اصول حاکم بر زیبایی شهری و هنرهای وابسته به آن در ادوار مختلف را فراهم می‌آورد.

قاسمی تصریح کرد: اجرای نقاشی دیواری های متنوع هرسال در دستور کار این سازمان قرار دارد و از ابتدای سال جاری تاکنون نیز بیش از دو هزار مترمربع نقاشی دیواری در سطح شهر اجرا شده است.

او به اجرای نقاشی دیواری های متنوع بر دیوار مدارس هم اشاره و بیان کرد: یکی دیگر از اقدامات سازمان زیباسازی در حوزه نقاشی دیواری ها، پاکسازی و اجرای نقاشی بر روی دیوار مدارس است که متناسب با محیط بیرونی و شرایط اجتماعی انجام می شود.

وی ادامه داد: از ابتدای تیرماه سال جاری تاکنون، بر روی دیوار پنج  مدرسه نقاشی دیواری انجام  شده است.    

وی ادامه داد: پروژه نقاشی دیواری گل آفتابگردان در میدان گل ها در دو فاز و بر روی دو دیوار مجاور یکدیگر، در میدان گل ها اجرا شده که از نمای زیبایی برخوردار است. 

او بیان کرد: این نقاشی دیواری گل های آفتابگردان و نمای زیبایی از دریاچه اوان را به تصویر کشیده که یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری قزوین است و می تواند نماد ظرفیت بالای گردشگری قزوین برای تبدیل شدن به قطب گردشگری و جذب گردشگران در سطوح ملی و فراملی باشد.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری قزوین خاطرنشان کرد: نقاشی دیواری گل آفتابگردان بیش از 300 متر مربع بوده و به سبک هنری رئال، با استفاده از رنگ های مصرفی اکرولیک درجه یک ساندکو و پرایمر ساندکو اجرا شده است.  

پایان پیام.

تصاویر مرتبط