چهارشنبه ۱۳۹۱/۱۱/۱۱

نصرتي، شهردار قزوين مطرح كرد؛

آمادگي شهرداري قزوين براي معرفي شهداي شهر قزوين در سطح جهاني

شهردار قزوين به همراه سردار مهجور پدر و بردار شهيد، معاونين خدمات شهري و حمل و نقل و ترافيك و مديران عامل سازمان‌هاي آتش نشاني و ميادين ميوه و تره بار ساماندهي مشاغل شهري با خانواده شهيد مهرداد خانبان ديدار کردند.

 

شهردار قزوين به همراه سردار مهجور پدر و بردار شهيد، معاونين خدمات شهري و حمل و نقل و ترافيك و مديران عامل سازمان‌هاي آتش نشاني و ميادين ميوه و تره بار ساماندهي مشاغل شهري، مشاور فرهنگي شهردار، مدير دفتر شهردار قزوين و مسوول امور ايثارگران شهرداري قزوين شب گذشته با خانواده شهيد مهرداد خانبان ديدار کردند.
مسعود نصرتي، شهردار قزوين نيز در اين ديدار گفت: تجليل از مقام شهدا و ديدار با خانواده اين عزيزان را که براي دين و کشور جان خود را فدا کردن بر خود واجب مي دانيم و اين آمادگي وجود دارد تا بتوانيم شهداي شهر قزوين را به جامعه در سطح جهاني از طريق مختلف معرفي كنيم.
وي با بيان اينكه شهر اصفهان شهداي شهر خود را در سطح بين المللي معرفي كرده است، افزود: در صورت آمادگي دستگاه‌هاي مربوطه شهرداري قزوين اين آمادگي را دارد كه بتواند كمك كند از طريق مختلف شهداي شهر قزوين را به خوبي به مردم در سطح جهاني بشناساند.
محمدنقي خانبان پدر شهيد مهرداد مهجور نيز گفت: من در زمان جنگ راننده اتوبوس بودم و رزمندگان را به منطقه جنگي اعزام مي كردم و يك بار در بمباران، ماشين من در آتش سوخت.
وي افزود: يك بار در مجله‌اي عكس پسرم را ديدم و براي تشخيص هويت به اهواز رفتم بعد از نشان دادن عكس ها و ديدن برخي از فيلم ها گفتند به احتمال 99 درصد پسرت اسير شده است اما بعد از 12 سال خبر دادن كه پسرت شهيد شده است.
مادر شهيد خانبان نيز گفت: مهرداد تنها پسرم بود و برايم خيلي سخت بود كه اجازه بدهم براي جنگ اعزام شود اما وقتي ديدم با رضايت ندادنم پسرم نارحت مي شود، به او اجازه دادم كه به جبهه برود.
گفتني است؛ شهيد مهرداد خانبان در بيست و هفتم مرداد 1349، در شهر قزوين به دنيا آمد. پدرش محمدنقي، راننده بود و مادرش محبوبه نام داشت او دانش‌آموز دوم متوسطه در رشته تجربي بود.
اين شهيد از سوي بسيج در جبهه حضور يافت. سوم دي1365، در ام‌الرصاص عراق به شهادت رسيد. پيکرش مدت‌ها در منطقه برجا ماند و سال 1376 پس از تفحص در گلزار شهداي زادگاهش به خاک سپرده شد.
پايان پيام

 

تصاویر مرتبط