پنجشنبه ۱۳۹۷/۰۵/۲۵

از سوی سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین:

کارگاه آموزشی «مادر قلب خانواده» در ناحیه منفصل شهری چوبیندر برگزار شد

کارگاه آموزشی «مادر قلب خانواده» از سوی سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین در ناحیه منفصل شهری چوبیندر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین؛بهرامی،روانشناس در این کارگاه آموزشی گفت:یکی از بزرگ ترین و مهمترین اهداف و دغدغه‌های همه ما انسان ها در سراسر کره خاکی،دستیابی به خوشبختی است،امام خوشبختی چیست آیا خوشبختی شامل تحصیلات عالی،شغل پردرآمد یا یک خانواده شاد با فرزندانی سالم است؟

زینب السادات بهرامی افزود: به طور حتم معنی خوشبختی هر چه باشد تنها در کانون یک خانوداه امن و سرشار از آرامش محقق می شود.

وی اظهار کرد:زن و مردی که مایه ی آرامش و شادی یکدیگر باشند، راه رسیدن به خوشبختی برای تمام اعضای خانواده همواره می کنند،مردی که لحظات لذت بخش صمیمانه ای را در خانواده سپری کرده باشد در محل کار خود نیز موفق تر است و زنی می تواند فرزندانی سالم پرورش دهد که همسری مهربان و مسئول در کنار خود داشته باشد.

این روانشناس با بیان این مطلب که عشق،محب و صمیمت اساس و بنای اصلی جامعه ای سالم،شاد،آرام و امن است،گفت:خانواده مطلوب آن است که آرامش در بین اعضای آن حکمفرما باشد، در واقع هدف زن و مردم از تشکیل خانواده چیزی جز آرامش نیست و آرامش یعنی خوشبختی خانواده هایی که آرامش دارند می توانند فرزندانی تربیت کنند که وارد الگوی صحیح تربیتی شوند و جامعه ای سالم را بسازند.

بهرامی افزود:بسیاری از اختلافات و کاستی موجود در روابط زوج ها،ریشه در ناآگاهی و کم آگاهی آنها از شیوه ی صحیح برقراری ارتباط با همسر دارد که با دستیابی به آگاهی،بسیاری از این مشکلات به راحتی از بین می رود.

گفتنی است، در این کارگاه آموزشی در خصوص تفاوت های زن و مرد و راهکاری برقراری تفاهم و سبک های گفتگو و ... مباحث مفیدی بیان شد و در پایان پرسش و پاسخ برگزار شد.

تصاویر مرتبط