پنجشنبه ۱۳۹۱/۱۰/۰۷

حجت الاسلام انصاريان خطاب به شهردار قزوين:

رفع نيازهاي شهروندان براي مديران شهري نعمت الهي است

شهردار قزوين، مدير منطقه يک شهرداري و مديران عامل سازمان هاي فرهنگي-ورزشي و پسماند و مسئول امور ايثارگران و رئيس اداره روابط عمومي شهرداري شب گذشته با خانواده شهيد محمد انصاريان ديدار کردند.

 

حجت السلام حسين انصاريان، پدر شهيد محمد انصاريان در ديدار شب گذشته شهردار قزوين، مدير منطقه يک شهرداري و مديران عامل سازمان هاي فرهنگي-ورزشي و پسماند و مسئول امور ايثارگران و رئيس اداره روابط عمومي شهرداري که به مناسبت سالگرد اين شهيد صورت گرفت، با اشاره به سخني از حضرت امام حسين (ع) مي فرمايد: «اعلموا ان حوائج الناس اليکم من نعم الله عليکم فلاتملوا النعم فتتحول الي غيرکم; بدانيد نيازمندي هاي مردم که [به شما مراجعه مي ‏کنند] از نعمتهاي الهي است پس نعمتها را افسرده نسازيد [يعني مبادا با رنجاندن مردم نيازمند کفران نعمت کنيد] که اين وظيفه خدمت رساني به ديگران محول خواهد شد .» گفت: اين موقعيت را مغتنم بشماريد و با جديت به مردم خدمت کنيد.
وي  با تاکيد براينکه براساس روايتهاي متعدد بزگان دين اسلام بداخلاقي آمرزيده نمي شود، در ادامه پشنهاد داد: در يکي از بوستان هاي شهر تصاوير از مکارم و رذايل اخلاقي همراه با يک حديث و مجسمه واقعي توسط هنرمندان ايجاد شود تا مردم بهتر با عمق اين گونه مسايل آشنا شوند.
مسعود نصرتي، شهردار قزوين نيز در اين ديدار گفت: تجليل از خانواده‌هاي معزز شهداء، مقام شامخ اين عزيزان و بازماندگان آنان را به عنوان ميراث گرانبهايي است كه بايد همواره مورد تكريم قرار بگيرند.
وي ضمن گرامي‌داشت ياد و خاطره شهداي گرانقدر دفاع مقدس به ويژه شهداي والفجر 4، دعاي خير خانواده شهدا را بدرقه راه اين ملت و مملكت دانست و افزود: ‌شهدا الگوي کامل، جامع و غيرقابل انکار ايثار، مقاومت، رشادت، آزادگي و فداکاري نسل برخاسته از متن انقلاب شکوهمند اسلامي در مقابل استکبار به شمار مي‌روند.
شهردار در ادامه از پشنهادهاي حجت السلام حسين انصاريان، پدر شهيد محمد انصاريان را ارزشمند توصيف کرد.

 

حکايت کرامت شهيد محمد انصاريان(محمد الضاريان) – رواي حسن شکيب زاده
 
حکايت شهيد محمد انصاريان که به اشتباه نامش "محمد الضاريان" بر روي سنگ مزارش نوشته شده است حکايت شهيدي است که در مزار شهداي قزوين آرام گرفته و ماجرا از آنجا شروع مي شود که صبح جمعه اي يک بنز مدل بالا و بسيار گران قيمت مدرن در مزار شهداي قزوين پارک مي کند و سه خانم با حجاب نامناسب از اين خودرو پياده مي شوند به دنبال مزاري در مزار شهداي قزوين به شخصي که مسئوليت داشته است در مزار شهدا مراجعه مي کنند.
ايشان با شنيدن حرف هاي اين خانم ها متوجه مي شود که آنها مشکل داشته اند اما هر چه قدر که فرد مسئول نام اين شهيد محمد الضاريان مي گردد را در بايگاني جستجو مي کند چنين نامي را نمي يابد.
که ناگهان يکي از آنها مي گويد مگر شهدا هم دروغ مي گويند که مسئول مربوطه با اصرار اين افراد به دنبال سنگ مزار مي گردند. با توجه به خوابي که يکي از اين خانم ها ديده است حدود مزار اين شهيد را پيدا مي کنند و در نهايت به مزاري ميرسند که دقيقا روي آن نوشته شده بود محمد الضاريان بعد از اين جستجو و بعد از سالها هويت اصلي اين شهيد که به اشتباه نامش بر روي مزارش نوشته است روشن مي شود و اين شهيد در واقع همان شهيد محمد انصاريان بسيجي گردان امام رضا(ع) است .
 
يکي از خانم ها مي گويد چند روزي که در شهر مقدس مشهد براي گرفتن حاجت مقيم بودند شخص نوراني را در خواب مي بينند که به آنها مي گويد به گلزار شهداي قزوين پيش اين شهيد بيايند و حاجت خود را از وي بخواهند و آنها به دنبال مزار شهيد محمد الضاريان هستند که حاجت اين خانواده را روا کند و آنان را به مزارش دعوت کرده است.
 
بعد يک ماه اين خانم ها که حاجت خود را گرفته اند با احوال تغيير يافته به قرائت فاتحه بر مزار اين شهيد مي آيند.
شايان ذکراست، شهيد محمد انصاريان در بيست و پنجم تير1349 در شهر قزوين به دنيا آمد. پدرش حسين، روحاني و دبير بود و مادرش معصومه‌بيگم نام داشت. دانش‌آموز سوم متوسطه در رشته اقتصاد بود. از سوي بسيج در جبهه حضور يافت. چهارم دي1365، درعمليات والفجر 4 و در منطقه ام‌الرصاص عراق به شهادت رسيد. پيکرش مدت‌ها در منطقه بر جا ماند و سال 1375 پس از تفحص در گلزار شهداي زادگاهش به خاک سپرده شد
پايان پيام.

 

تصاویر مرتبط