سه‌شنبه ۱۳۹۷/۰۵/۰۲

درافشانی،رئیس سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین:

رویکرد مدیریت شهری در حوزه دینی و فرهنگی اجرای برنامه های جوان پسند است

درافشانی،رئیس سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین گفت: رویکرد مدیریت شهری در حوزه دین و فرهنگ اجرای برنامه های جوان پسند است.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین؛محمد درافشانی در مراسم جشن بزرگ عبادت ویژه فرزندان کارکنان شهرداری قزوین و سازمان تابعه که در سالن اجتماعات بانو حضرت زهرا (س) برگزار شد،افزود: مدیریت شهری قزوین در حوزه برنامه های با محتوای دینی و مذهبی رویکردش جوان پسند است و تلاش می کند با استفاده از کارشناسان دینی مجرب مسائل دینی به زبان ساده به کودکان و نوجوانان آموزش داده شود.

وی اظهار کرد:به طور قطع بیان معارف دینی به زبان نسل امروز تاثیر بسزایی در ارتقای سطح سواد دینی و معنوی نسل جوان دارد.

درافشانی در ادامه از اجرای 157 برنامه فرهنگی ورزشی هنری با عنوان جشنواره تابستانه شهر سبز «شهروند سالم،شهر بانشاط و شهر زیبا» در سطح مناطق مختلف شهر قزوین نظیر بوستان ها، محلات و نواحی منفصل شهری خبر داد و گفت: بخشی از این برنامه ویژه جوانان و نوجوانان پیش بینی شده است.

این مسئول خاطرنشان کرد:این برنامه های تابستانه در بخش های مختلف ورزشی،فرهنگی، هنری، سلامت و گردشگری و مراکز آموزشی و محلات از ابتدای تیرماه سال جاری با  هدف نشاط، شادابی و تندرستی شهروندان در تمامی نقاط و محلات شهر  به ویژه نواحی منفصل در حال برگزاری است.

حجت الاسلام قجر،رئيس ستاد اقامه نماز شهرداري قزوین نیز گفت: در این مراسم جشن بزرگ عبادت 60 دختر و 25 پسر  رسیدن به سن تکلیف را جشن گرفتند.

حجت الاسلام عباداله قجر با بیان این مطلب که جشن تکلیف شروع اطاعت و بندگی خدا متعادل است،افزود:آشنایی دانش آموزان با وظایف و تکالیف الهی، ترویج فرهنگ دینی و توسعه عفاف و حجاب از جمله اهداف برگزاری این جشن است.

گفتنی است؛ حجت الاسلام شاکری،کارشناس مذهبی نیز در این مراسم به اجرای برنامه های مفرح با محتوای آموزش دینی پرداخت.

بر اساس این گزارش، قرائت سوگندنامه،اجرای مسابقه،نمایش با محتوای آموزش دینی از جمله برنامه های این جشن تکلیف بود،همچنین اهدای هدیه به دانش آموزان مکلف از دیگر برنامه‌های این جشن تکلیف بود.

 

تصاویر مرتبط