دوشنبه ۱۳۹۱/۰۸/۲۲

نصرتي، شهردار قزوين:

طرح‌هاي بزرگ شهري در قزوين بايد هوشمندانه و سريع عملياتي شود

در اجراي طرح‌هاي بزرگ و جذب سرمايه‌گذاري در شهر قزوين بايد هوشمندانه و سريع تصميم بگيريم و عمل کنيم تا از قافله توسعه عقب نمانيم.

 

شهردار قزوين گفت: گذشته و وضعيت فعلي شهر قزوين بايد به دقت مورد بررسي کار‌شناسي قرار گيرد تا بدانيم داشته‌ها و ظرفيت‌هاي امروز به قدري زياد است که قابل مقايسه با گذشته نيست.
به گزارش اداره روابط عمومي شهرداري قزوين و به نقل از خبرگزاري مهر، مسعود نصرتي در پنجاهمين جلسه? علني شوراي اسلامي شهر قزوين افزود: وارث گذشته بودن زياد مهم نيست بلکه امانت‌داري امروز ما مهم‌تر و سخت‌تر است که بايد بتوانيم به خوبي به آن عمل کنيم.
شهردار قزوين تصريح کرد: قرار گرفتن در کريدور شمال به جنوب، نزديکي به تهران، داشتن فرودگاه و طرح مطالعه? اجراي متروي هشتگرد به قزوين و وجود ? هزار و ??? هکتار باغستان از ظرفيت‌هاي بسيار ارزشمندي است که در اجراي طرح‌ها مي‌تواند مورد توجه قرار گيرد.
اين مقام مسوول بيان کرد: باغستان قزوين در مرحله ثبت جهاني و منطقه گردشگري در استان فرصت ارزشمندي است که مي‌تواند مسوولان استان را براي اجراي طرح‌هاي بزرگ راغب کند.
نصرتي تصريح کرد: اگر بتوانيم در منطقه? باراجين يک فضاي اقتصادي داشته باشيم ظرفيت مناسبي است تا به رونق فضاهاي گردشگري و سياحتي نيز کمک کنيم.
 
هماهنگي در سرمايه‌گذاري‌ها در باراجين ضروري است
 
شهردار قزوين يادآورشد: در حال حاضر سرمايه گذاري‌هاي جزيي در باراجين صورت گرفته اما نگران هستيم تا با کليات طرح اين منطقه هماهنگ باشد و اين روند به درستي طي شود تا دچار وقفه و کاهش سرعت اجرايي نشويم.
وي گفت: اگر طرح‌هاي بزرگي در محدوده? استان قزوين صورت گيرد مي‌تواند روند برخي سرمايه‌گذاري‌ها در اين منطقه را تحت تاثير قرار دهد و ما را از کار‌ها عقب نگه دارد؛ لذا بايد افق آينده را ترسيم کنيم تا کاربري‌ها درست ترسيم شود.
نصرتي اظهار کرد: ورزشگاه ?? هزار نفري و مناطق گردشگري قابليت‌هاي خوبي است که براي استفاده از اين فضا‌ها ابتدا بايد ديدگاه ما تغيير کند و با وسعت نظر به امور نگاه کنيم.
 
استفاده از تجربه شهرهاي ديگر
 
شهردار قزوين استفاده از تجارب شهرهاي بزرگ را در پيشبرد امور مهم دانست و گفت: اگر اعضاي شوراي شهر از اجراي طرح‌هاي مهم و بزرگ در شهرهاي ديگر بازديد کنند و در جريان عملياتي اين طرح‌ها قرار گيرند بهتر مي‌توانند مسايل را تجزيه و تحليل کنند و سرعت تصميم‌گيري‌ها بيشتر مي‌شود.
اين مقام مسوول يادآورشد: بايد جذابيت‌هاي سرمايه‌گذاري در مناطق مختلف استان شناسايي و معرفي کنيم و قابليت‌هاي موجود را عملياتي کنيم.
در ادامه? اين جلسه نويد سعيدي رضواني مشاور طرح تفريحي گردشگري در استان مرکزي در خصوص اجراي طرحي مشابه در قزوين گزارشي ارايه کرد و خواستار بررسي کار‌شناسي شورا و شهرداري براي تحقق آن در اين شهر شد.
اعضاي شورا نيز پس از طرح سوالات مختلف در خصوص نحوه? اجرايي شدن طرح بزرگ سرمايه‌گذاري در منطقه? باراجين ديدگاه‌هاي خود را مطرح کردند.
پايان پيام

 

تصاویر مرتبط