دوشنبه ۱۳۹۱/۰۸/۲۲

در مسجد احمد بيك صورت گرفت؛

ديدار مردمي اعضاي شوراي شهر و شهرداري قزوين با ساكنين محله شيخ آباد

رئيس شوراي‌اسلامي شهر قزوين، شهردار قزوين، اعضاي شوراي اسلامي و معاونين و مسوولين شهرداري قزوين با ساكنين محله شيخ آباد در مسجد احمدبيك ديدار و گفتگو كردند.

 

ساكنين محله شيخ آباد در اين ديدار مشكلات و دغدغه‌هاي خدماتي، اجتماعي، رفاهي و عمراني محله شيخ آباد را با رئيس شوراي اسلامي شهر قزوين، شهردار قزوين، اعضاي شوراي اسلامي و معاونين و مسوولين شهرداري قزوين در ميان گذاشتند.
 
مسوولين بايد به مشكلات مردم رسيدگي كنند
 
به گزارش اداره روابط عمومي شهرداري قزوين؛ محمد خورشيدي عضو شوراي اسلامي شهر قزوين در اين ديدار با بيان اينكه شوراي اسلامي و شهرداري قزوين در تلاش هستند تا بتواند در يك برنامه‌ريزي مدون با شهروندان به طور مستقيم ارتباط برقرار كنند و از نزديك در جريان مشكلات شهروندان قرار گيرند، گفت: مشكلات و دغدغه‌هاي شهروندان هر هفته در نواحي و هر ماه در مناطق و هر سه ماه با حضور شهردار بررسي ميشود.
وي با بيان اينكه مشكلات مطرح شده در برنامه‌ريزي كوتاه مدت، ميان مدت و بلند مدت حل خواهد شد، افزود: مسوولين بايد به مشكلات مردم رسيدگي كنند چراكه اين انقلاب اسلامي حاصل گذشت و فداكاري مردم است.
 
ارتقاء امكانات خدماتي و اجتماعي محله شيخ آباد
 
صديقه حكمت عضو شوراي اسلامي شهر قزوين نيز با تاكيد بر رسيدگي به مشكلات و خواسته هاي شهروندان گفت: براي توسعه فضاي سبز و كتابخانه در اين محله تصميمات لازم گرفته خواهد شد.
حكمت با بيان اينكه مديريت شهري در تلاش است تا بتواند با همكاري و همفكري شهروندان شهر قزوين را توسعه دهد، افزود: بايد امكانات خدماتي و اجتماعي در اين محله با توجه به جمعيت آن ارتقاء يابد.
 
رفع نابساماني‌هاي محله شيخ آباد
 
حسين بهزادپور، مدير منطقه 2 شهرداري قزوين در اين جلسه با تشكر از حضور مردم و همكاري آنان در آباداني شهر گفت: با بازديد از محله شيخ آباد و ديدن مشكلات درصدد هستيم نابساماني‌هاي اين محله را رفع كنيم.
وي با بيان اينكه اعضاي شوراي اسلامي و شهرداري به دليل وظيفه ذاتي قصد دارند در محلات در بين مردم حضور پيدا كنند و در كنار مردم به مشكلات آنان رسيدگي كنند، بيان كرد: مشكلاتي كه شهروندان مطرح كردند با دقت مورد بررسي قرار خواهد گرفت و بيشترين درخواست شهروندان در زمينه نظافت و جمع اوري زباله، آسفالت معابر و شستشوي مخازن زباله بوده است.
بهزادپور افزود:  اتصال به شبكه فاضلاب شهري، احداث فضاي سبز و پارك محلهاي، احداث كتابخانه،رسيدگي به وضعيت پاتوق محله، احداث خانه فرهنگ، رسيدگي به احياي بافت فرسوده، نصب سرعت گير و رسيدگي به وضعيت خانه‌هاي متروكه از ديگر خواسته‌هاي اهالي محله شيخ آباد است كه رسيدگي به برخي از مشكلات  در دستور كار قرار گرفته است و برخي ديگر از مشكلات در برنامه ريزي ميان مدت و بلند مدت رسيدگي خواهد شد.
مدير منطقه دو شهرداري قزوين بيان كرد: با توجه به در خواست شهروندان مشكل تغيير كاربري برخي پلاك هاي عمومي حل شده است و همچنين تبديل گذر 8متري به 10متري در دستور كار قرار گرفته است.
اين مقام مسوول اضافه كرد: با توجه به درخواست اهالي اين محله افزايش سطح اشغال از 60درصد به 65درصد و افزايش تراكم از 100متر به 120متر مصوب شده است.
 
ايجاد مجموعه فرهنگي و ورزشي در محله شيخ آباد
 
سعيد وزيري نژاد مديرعامل سازمان فرهنگي و ورزشي شهرداري قزوين در ديدار با بيان اينكه براي مجموعه مديريت شهري ارزشمند است كه بيشترين خواسته شهروندان در زمينه اقدامات فرهنگي است، گفت: اين مهم نشان مي‌دهد كه سطح بينش شهروندان افزايش يافته است و تلاش خواهيم كرد تا امكانات فرهنگي و اجتماعي بيشتري را در اين محله ارائه كنيم.
وزيري نژاد افزود: با توجه به خواسته شهروندان و با عنايت شوراي شهر و شهردار با تغيير كاربري در اين محله يك مجموعه فرهنگي و ورزشي ايجاد خواهيم كرد تا زمينه فعاليت جوانان در زمينه هاي فرهنگي و اجتماعي فراهم شود.
وي با تاكيد بر رسيدگي مشكلات محلات گفت: تلاش خواهيم كرد با رايزيني با ميراث فرهنگي بتوانيم حمام تاريخي اين محله را به مركز فرهنگي تبديل كنيم.
مديرعامل سازمان فرهنگي و ورزشي شهرداري قزوين با بيان اينكه اين مجموعه آمادگي دارد كتابخانه اين محله را تجهيز كند، اضافه كرد: با توجه به موقعيت اين محله يك تابلو با مشخصات هويت اجتماعي و تاريخي محله شيخ آباد تهيه و نصب خواهد شد.
كبيري مادر دو شهيد از اهالي محله شيخ آباد نيز در اين جلسه به سخنراني پرداخت و گفت: خوشبختانه هر كجاي شهر را نگاه مي كنيم اقدامات مديريت شهري براي توسعه شهر قزوين ديده مي‌شود و اين مهم براي اهالي اين محله ارزشمند است.
وي با اشاره به شهدا و جانبازان محله شيخ آباد بيان كرد: با توجه به اينكه اين محله براي دفاع از اسلام شهداي بسياري تقديم كشور كرده است بايد مسوولان توجه بيشتري به اين محله داشته باشند و امكانات خوبي براي تردد معلولين و جانبازان فراهم كنند.
كبيري با تاكيد بر ارتقاء اقدامات فرهنگي در اين مسجد بيان كرد: اميدواريم توجه مسوولين به اين محله نسبت به گذشته بيشتر شود چراكه اهالي اين محله نياز به استفاده از امكانات پارك، كتابخانه و غيره دارند.
كريمي امام جماعت مسجد احمد بيك به نمايندگي اهالي اين محله سخن گفت و با تشريح مشكلات اين محله افزود: حضور مسوولين شهري در بين مردم به درخواست خودشان نشان مي‌دهد كه مسوولين با جديت پيگير مشكلات شهروندان هستند و اين مهم براي ما ارزشمند است.
وي با تاكيد بر رسيدگي مشكلات اين محله در حد امكان بيان كرد: ما مطمئن هستيم مسوولين شهري به مشكلات رسيدگي خواهند كرد چراكه آنها به خواسته خودشان در اين جمع حضور دارند.
 پايان پيام
 

 

تصاویر مرتبط