یکشنبه ۱۳۹۱/۰۸/۲۱

شهرداري قزوين براي رفع آب‌گرفتگي احتمالي معابر شهري آمادگي کامل دارد

شهرداري قزوين براي رفع آبگرفتگي احتمالي معابر در صورت بارش شديد باران در روزهاي آينده آمادگي کامل دارد و تمام توان خود را به کار مي‌برد.

 

 
افزايش سرعت ارائه خدمات در هنگام بارندگي
 
مديرعامل سازمان مديريت پسماند شهرداري قزوين گفت: از بعدازظهر امروز کليه نيرو‌ها در سطح شهر آماده‌باش براي رفع احتمالي آبگرفتگي‌هاي معابر هستند.
به گزارش اداره روابط عمومي شهرداري قزوين؛ عباس عسگري با اشاره به آماده کردن دو دستگاه بابکت، يک دستگاه لودر و چهار دستگاه کمپرسي جهت ارائه خدمات در سطح شهر افزود: امشب اين مجموعه در صورت بارش باران شديد همراه با وزش باد آمادگي کامل براي ارائه خدمات در سطح شهر دارد تا مردم با مشکل خاصي مواجه نشود و در آرامش باشند.
عسگري با تصريح اينکه سرعت ارائه خدمات براي رفع آبگرفتکي احتمالي و مسايل مربوط به آن نسبت به حوادث روزهاي گذشته بيشتر خواهد شد، بيان کرد: با توجه به بارش روزهاي گذشته و در پي آن مشکلات متعددي که به وجود آمد، تمهيدات لازم براي جلوگيري از ايجاد مشکلات مجدد احتمالي انديشيده شده است که در اين راستا با همکاري سازمان عمران شهرداري قزوين، مناطق سه گانه کانال‌هاي بالاي اتوبان احداث شده تا آب‌هاي بالاي اتوبان وارد شهر نشود.
مديرعامل سازمان مديريت پسماند شهرداري قزوين با تصريح اينکه آب‌هاي بالاي اتوبان کنترل خواهند شد، افزود: در اين راستا ورودي همه رودخانهها و نهر‌ها بازديد و مشکلات مربوط به آن حل شده است.
 
استقرار 5هزار کيسه شن براي جلوگيري از نفوذ آب به منازل
 
اين مسوول اضافه کرد: جهت جلوگيري از نفوذ آب به برخي از منازل و مغازه‌ها 5هزار کيسه شن تهيه و در سطح شهر مستقر شده است.
وي بيان کرد: شهروندان مي‌توانند در هنگام بارندگي اگر با مشکلي مواجه شدند با مرکز پيام اين سازمان با شماره‌هاي 2247050، 3327565و3327566 تماس حاصل کنند و مرکز پيام 24 ساعته آماده پاسخگويي به شهروندان هستند.
 
آماده به کار کليه تجهيزات مربوط به رفع آبگرفتگي
 
سيدعلي شفيعي، مديرعامل سازمان آتش‌نشاني شهرداري قزوين گفت: از امشب کليه نيروهاي آتش نشاني به طور کامل آماده باش هستند تا بتوانند در اسرع وقت به مشکلات احتمالي بارندگي رسيدگي کنند.
وي با بيان اينکه با توجه به بارش باران از امشب افزود: اين مجموعه کليه تجهيزات مربوط به رفع آبگرفتگي را آماده به کار کرده است و همچنين در اين راستا اضافه کردن نيرو‌ها را از شيفت استراحت در دستور کار داده است.
شفيعي تصريح کرد: اين مجموعه آمادگي کامل براي مقابله با حوادث سيل و آبگرفتگي دارد.
پايان پيام

 

تصاویر مرتبط