پنجشنبه ۱۳۹۶/۰۳/۰۴

حافظي، مديرعامل سازمان خدمات طراحي شهرداري قزوين:

پروژه مطالعه و طراحي بام قزوين در بوستان ملي باراجين به پايان رسيد

محمداسماعيل حافظي، مديرعامل سازمان خدمات طراحي شهرداري قزوين گفت: پروژه مطالعه و طراحي بام قزوين در بوستان ملي باراجين به پايان رسيده است.

به گزارش روابط عمومي سازمان خدمات طراحي شهرداري قزوين؛ محمد اسماعيل حافظي با بيان اينکه محل استقرار پروژه بام شهر قزوين به مساحت حدود 8هزار متر مربع در مسير مقبره شهداي گمنام و در مجاورت استخر ذخيره آب است، افزود: مشاور در راستاي برنامه ريزي بهتر، علاوه بر نظرسنجي از کارفرما و بهره بردار، به مطالعه و بررسي نمونه هاي مشابه و منظر سايت براي انتخاب بهترين جهت گيري پرداخته است.

اين مسؤول اضافه کرد: با طراحي فواره‎هايي در داخل استخر و تعبيه فضاي مکث در اطراف آن فضاي دلپذيري براي تماشاي غروب خورشيد و مناظر شهري خلق شده و همچنين سايت مورد نظر در قسمت غرب، منتهي به اراضي شيب دار واقع شده است که علاوه بر ديد خوبي که به شهر دارد مي‌تواند منظرگاهي زيبا براي پياده‌روي و مکث فراهم آورد.

وي ادامه داد: در اين پروژه فضاهايي مانند ورودي همراه با المان سر درب، پارکينگ خودرو، محل هاي نشستن، آلاچيق ها، سکوهاي نظرگاه در ضلع غربي و جنوبي سايت، رقص نور و آب در استخر ذخيره آب، سايبان مرکزي، ترکيب محل هاي نشستن و فضاي سبز پيش بيني شده است.

حافظي افزود: آنچه بديهي است، مزيت چنين پروژه اي به ساير طرح هاي مشابه در کل بوستان، ايجاد تنوع ديد و منظر، فراهم آوري فضا براي استراحت به همراه تماشاي مناظر مورد نظر و به صورت خاص منظره بام شهر قزوين به همراه غروب خورشيد است.

پايان پيام

 

تصاویر مرتبط