پنجشنبه ۱۳۹۶/۰۱/۱۷

نصرتي، شهردار قزوين:

اشتغال فراواني با برگزاري ششمين جشنواره بين‌المللي اسباب بازي ايجاد شده است

مسعود نصرتي، شهردار قزوين گفت: ششمين جشنواره بين المللي بازي و اسباب بازي کودکان ديروز و امروز در سال اقتصاد مقاومتي، توليد و اشتغال علاوه بر ايجاد پويايي و شادي در بين شهروندان، اشتغال فراواني به طور مستقيم و غيرمستقيم در ابتداي سال جاري ايجاد کرده است.

به گزارش اداره روابط عمومي و امور بين الملل شهرداري قزوين؛ مسعود نصرتي در اختتاميه ششمين جشنواره ملي و بين المللي بازي و اسباب بازي کودکان ديروز و امروز که با حضور مسوولان استاني و شهري برگزار شد، با تشکر از همه عوامل اجرايي برگزاري ششمين جشنواره بازي و اسباب بازي گفت: اين جشنواره با يک اتحاد و همدلي در ششمين سال جاري برگزار شده است.

وي بيان کرد: جاي بسيار خوشحالي است که در نظرسنجي صورت گرفته رضايت‌مندي مردم از قزوين عدد 93درصد است و اين عدد،عدد بسيار جالبي مي‌باشد.

وي افزود: سال 96 با فرمايشات مقام معظم رهبري آغاز شد و امسال را به اقتصاد مقاومتي،توليد و اشتغال نامگذاري کرده است و اين 2 عنوان براي ايران اسلامي بسيار حائز اهميت است و بايد ما وظيفه مداران براي اجرايي شدن اين مهم همت باشيم.

نصرتي گفت:موضوع توليد و اشتغال بايد با کم هزينه‌ترين و با سرعت‌ترين شيوه‌ها از روز اول فروردين اجرايي شود و نبايد منتظر قوانين خاص و آئين نامه‌هاي اجرايي باشيم چراکه هر کسي مي‌تواند در جايگاه خود اين مهم را عملياتي کند.

شهردار قزوين با مثالي مطرح کرد: حتي يک ساندويج فروش مي‌تواند با خلاقيت يک کارگر خود را به 2 کارگر اضافه کند،بنابراين مي‌توانيم با هم افزايي و هم انديشي در کنار هم اشتغال ايجاد کنيم.

وي افزود: اين جشنواره از دوم فروردين ماه سال جاري آغاز شد و به طور مستقيم و غير مستقيم اشتغال فراواني ايجاد کرده است و با ايجاد پويايي از خيلي ظرفيت‌هاي اين جشنواره استفاده شده است.

نصرتي افزود: اجراي ششمين سال از جشنواره اسباب بازي با همت همه دست اندرکاران بوده  است که اين جشنواره شادي،اميد به زندگي و انرژي را به گردشگران و مردم قزوين تقديم کرده است تا يک سال جديد ديگري را بتوانند فعاليت‌هاي خود را آغاز کنند.

نصرتي گفت:در گذشته نزديک در 29 اسفند بازار قزوين هميشه تعطيل بود و همه اين را به ياد دارند، اما اکنون فقط 150 هزار بليط براي ورود به سعدالسلطنه و جشنواره بازي و اسباب بازي تهيه شده است که موجب رونق اقتصادي اين محور نيز شده است.

شهردار قزوين افزود: آماري که منتشر مي‌شود پايه و اساس برنامه ريزي‌هاست و اگر کساني که مي‌خواهند برنامه ريزي و تحليل کنند بايد آمار دقيق و درستي داشته باشند.

وي گفت: اکنون اعلام مي‌کنند که 20 درصد افزايش گردشگر نسبت به سال گذشته داشته‌ايم و اين مجموعه با نصب دوربين جلوي همه آثار تاريخي و فرهنگي و گردشگري مي‌تواند آمار دقيقي داشته باشد.

وي ادامه داد: قزوين داراي 10 آثار تاريخي شاخص است که نبايد در بازديد از اين آثار آمار را به صورت جبري اعلام کرد چراکه بخش اعظم بازديدکنندگان تکراري هستند و بايد براي پيشي گرفتن از ساير شهرها در جذب گردشگر آمار دقيق داشته باشيم تا برنامه ريزي درست صورت گيرد.

وي با تاکيد بر ايجاد پويايي از سوي اين جشنواره گفت:براي معرفي شهرقزوين 7 کليپ يک دقيقه‌اي توسط هنرمندان مطرح کشور تهيه شد که تاکنون بيش از 7ميليون نفر از اين کليپ‌ها بازديد کردند.

نصرتي گفت:با حمايت استانداري قزوين بيلبردهاي تبليغاتي براي معرفي شهر قزوين در شهرهاي تهران و البرز نصب شد و همچنين 110 بيلبرد با طراحي مناسب در راستاي معرفي شهر قزوين در اين استان نصب شده است.

وي گفت: با نصب اين بيلبردها تلاش شد تا شهر  قزوين به عنوان مقصد يک روزه گردشگري معرفي شود چراکه شهر قزوين داراي ويژگي‌هاي فراواني است و زيرساخت‌هاي گردشگري شهر قزوين آماده شده و اکنون شهر قزوين آماده ميزباني از گردشگران است.

وي گفت: در سفر وزير کشور به قزوين توانستيم 4 دستور براي توسعه گردشگري قزوين بگيريم چراکه به گفته وزير کشور شهر قزوين به خوبي معرفي نشده است.

شهردار قزوين گفت: همه سعي ما اين است تا با برگزاري برنامه‌هاي بين المللي مانند همايش جاده ابريشم،شهرهاي اسلامي و اسباب بازي بتوانيم شهر قزوين را در سطح ملي و بين المللي معرفي کنيم.

وي تاکيد کرد: صنعت ساختمان تعطيل شده است و بايد صنعت گردشگري را رونق دهيم.

شهردار قزوين گفت:شهر قزوين يک شهر پرافتخاري است که يک زماني پايتخت ايران  و مقصد بازرگاني بوده و اکنون روزانه 150 هزار اتومبيل از کنار شهر قزوين رد مي‌شوند و اين شهر نزديک پايتخت مي‌باشد و اگر براي شهر قزوين کوتاهي شده است خود ما کوتاهي کرديم چراکه شهر قزوين داراي همه چيز است.

وي گفت:اگر گردشگري بيش از يک روز در قزوين افزايش پيدا کند قطعا احداث هتل نيز در اين شهر افزايش پيدا خواهد کرد.

شهردار قزوين گفت: بايد تلاش کنيم تا فرمايشات مقام معظم رهبري در زمينه توليد و اشتغال اجرايي شود.

 

پايان پيام

 

تصاویر مرتبط