چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۱/۱۶

همتي؛ استاندار قزوين مطرح کرد:

جشنواره بين المللي اسباب‌بازي برنامه اي کارآمد براي معرفي قزوين در سطح ملي

همتي،استاندار قزوين گفت:جشنواره ملي و بين‌المللي بازي و اسباب بازي کودکان ديروز و امروز، برنامه اي کارآمد براي معرفي قزوين در سطح ملي و فرا ملي است.

به گزارش روابط عمومي سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قزوين؛ فريدون همتي در اختتاميه ششمين جشنواره ملي و بين‌المللي بازي و اسباب بازي که ظهر امروز در سالن اجتماعات اداره کل تبليغات اسلامي استان قزوين برگزار شد،افزود:برگزاري جشنواره بازي و اسباب بازي در قزوين حرکتي ابتکاري و بي نظير است که در معرفي آداب و رسوم بومي و ايجاد فضايي بانشاط موفق عمل کرده است.

به گفته وي با معرفي خوب استان قزوين در بخش‌هاي مختلف بيش از دو ميليون و 500 هزار نفر از استان بازديد و 250 هزار نفر نيز اقامت داشتند که نسبت به سال گذشته با رشد آمار گردشگران مواجه هستيم.

همتي ضمن تقدير از عوامل اجرايي و دست اندرکاران جشنواره ملي و بين المللي بازي و اسباب بازي کودکان ديروز و امروز، اظهار کرد:اين جشنواره توانسته است به خوبي در معرفي قزوين موفق باشد.

استاندار قزوين در ادامه گفت:اين جشنواره در پرکردن اوقات فراغت مردم در تعطيلات نوروزي، آموزش و يادگيري کودکان بسيار موثربود و مي توان گفت مجموعه کاملي شکل گرفت و يکي از روشهاي کارآمد در معرفي شهر قزوين عملياتي شد.

همتي تصريح کرد:در کشور آداب و رسوم متنوعي داريم که بي نظير است و مي تواند مورد توجه خانواده ها و کودکان و نوجونان قرار گيرد و اين جشنواره بستري براي معرفي بخشي از اين ايين ها بود که در تقويت فرهنگ ايراني تاثيرگذار است.

وي خاطرنشان کرد:خوشبختانه در زمان برگزاري جشنواره شرايط بسيار مطلوبي براي مسافران و گردشگران نوروزي فراهم شد تا در کنار بازديد از اماکن تاريخي و فرهنگي و مذهبي در کنار فرزندان خود با بازي و اسباب بازي هاي ايراني هم آشنا شوند که اين کار ستودني است.

همتي ضمن تقدير از تمامي دستگاه هاي اجرايي که هميار شهرداري قزوين در برگزاري اين جشنواره بودند،افزود:رسانه ملي در انعکاس اين رويداد بسيار خوب عمل کرد و در شبکه هاي مختلف شاهد معرفي قزوين هم بوديم و از نظر محتوايي هم بسيار ارزشمند بود.

وي در پايان از نصرتي،شهردار قزوين و وزيري نژاد،مديرعامل سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قزوين در برگزاري موفق اين جشنواره تشکر کرد.

 

تصاویر مرتبط