پنجشنبه ۱۳۹۶/۰۱/۱۰

هواسي؛ قائم مقام جديد صدا و سيماي مرکز قزوين:

احياي هويت ملي فرهنگي مهمترين دستاورد جشنواره بازي و اسباب بازي است

هواسي؛ قائم مقام جديد صدا و سيماي مرکز قزوين گفت:احياي هويت ملي فرهنگي مهمترين دستاورد جشنواره بين المللي بازي و اسباب بازي کودکان ديروز و امروز است.

به گزارش روابط عمومي سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قزوين؛ مرتضي هواسي در بازديد از ششمين جشنواره بين المللي بازي و اسباب بازي کودکان ديروز و امروز افزود: يکي از غرفه هايي که من را در جشنواره ششم بازي و اسباب بازي جذب کرد؛ غرفه عرضه لباس هاي بسيار زيبا و چشم نواز بومي و محلي دو روستاي شهر قزوين بود که فقط 10 کيلو متر با قزوين فاصله دارند.

هواسي اضافه کرد:متاسفانه لباس هاي غربي جايگزين اين لباس هاي خوش رنگ، زيبا و با اصالت شده اند و فرهنگ بومي مناطق مختلف کشورمان رو به فراموشي است، بايد با برنامه ريزي مناسب جهت احياي هويت ملي خودمان بکوشيم.

وي در ادامه گفت:شهر زرخيز قزوين مملو از ديدني ها، رنگ، ملودي، ريتم، هنر و فرهنگ است؛متاسفانه به علت عدم تبليغات مناسب در سطح ملي و فراملي ناشناخته مانده است.

وي اظهار کرد: معرفي قزوين در سطح ملي در اولويت برنامه هاي صدا و سيماري مرکز قزوين قرار دارد و در اين راستا برنامه ريزي هاي مناسبي اتخاذ شده است.

هواسي خاطرنشان کرد: شهر قزوين شهر پر رمز و رازي است که بايد کشف شود، وقتي اين رمزها بازگشايي شد مي توانيم موانع شناساندن قزوين را رفع کنيم.

 قائم مقام جديد صدا و سيماي مرکز قزوين گفت: معرفي قزوين نيازمند کارهاي فرهنگي است که خوشبختانه قزوين در اين حوزه قدم هاي ارزشمندي نظير برگزاري شش دوره متوالي جشنواره بين المللي بازي و اسباب بازي و برگزاري جشنواره روز قزوين به مدت 10 وز در شهريور ماه و ... برداشته است که جاي تقدير و تشکر دارد.

 

 

 

تصاویر مرتبط