شنبه ۱۳۹۶/۰۱/۰۵

غياثوند،عضو شوراي شهر قزوين تاکيدکرد؛

جشنواره اسباب بازي ظرفيت خوبي براي مطرح شدن قزوين درسطح ملي و بين المللي دارد

غياثوند،عضو شوراي شهر قزوين گفت:ششمين جشنواره ملي و بين المللي بازي و اسباب بازي کودکان ديروز و امروز در کنار ايجاد فضاي فرهنگي شاد و نشاط آور،ظرفيت خوبي براي مطرح شدن قزوين درسطح ملي و بين المللي دارد.

به گزارش روابط عمومي سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قزوين؛حسين غياثوند در جريان بازديد از جشنواره ملي و بين المللي بازي و اسباب بازي که در سراي سعد السلطنه برگزار شد، افزود:اين جشنواره برنامه اي ارزشمند است که سبب ايجاد فضايي با نشاط در سطح استان و کشور شده و ضمن آشنايي کودکان با هويت اصلي خويش،در ترويج فرهنگ شهروندي ،جذب گردشگر و معرفي قزوين در سطح ملي و بين المللي موفق عمل کرده است.

وي افزود: استقبال باشکوه مردم از اين جشنواره نوروزي بيانگر پيوند و آشنايي مردم با اين برنامه بزرگ فرهنگي است.

غياثوند با بيان اينکه مکان سعدالسلطنه نيز از اين طريق براي مردم بيشتر شناخته مي شود، اضافه کرد: در اين جشنواره 50 کشور اسباب بازي خود را به نمايش گذاشتند و در بخش ارتقاء فرهنگ شهروندي،نهادهايي همچون سازمان پسماند، عمران، ترافيک، آتش نشاني، روابط عمومي شهرداري و بويژه سازمان فرهنگي و حوزه معاونت شهرسازي قدمهاي مثبتي برداشته اند.

به گفته وي، اين نوع جشنواره ها باهدف جذب گردشگر مي توانند سبب توليد ثروت شوند و پر واضح است صنعت گردشگري درآمدي پايدار و پاک به همراه دارد و يکي از اهداف جشنواره بازي نيز همين است.

غياثوند ادامه داد: کميسيون شهرسازي شوراي شهر قزوين به صورت جدي و از مدتها قبل اقدامات ستاد نوروزي را دنبال کرده و از سوي ديگر در اين کميسيون فعاليت هاي مختلف استقبال  نوروز همچون زيبا سازي شهر، فضاي سبز، مبلمان شهري، خدمات شهري و ... مورد تاکيد بوده است.

وي در پايان از مردم عزيز  به خاطر استقبالي که از جشنواره دارند و  همه حوزه هاي مرتبط شهرداري قزوين همچون معاونت شهرسازي،خدمات شهري و از استانداري و نمايندگان مجلس شوراي اسلامي به جهت حضور در آيين افتتاحيه اين جشنواره تقدير و تشکر کرد.

گفتني است،اين جشنواره از دوم تا 10 فروردين از ساعت 16 تا 22 در مجموعه تاريخي و فرهنگي سعدالسلطنه پذيراي گردشگران و شهروندان است.

 

تصاویر مرتبط