پنجشنبه ۱۳۹۵/۱۲/۲۶

همتي، استاندار قزوين:

مصوبه دولت در اشتغال ورزشکاران مدال آور را سال آينده در قزوين عملياتي مي کنيم

همتي،استاندار قزوين گفت:مصوبه دولت در اشتغال ورزشکاران مدال آور را سال آينده در قزوين عملياتي مي کنيم.

به گزارش روابط عمومي سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قزوين؛فريدون همتي در مراسم تجليل مجموعه مديريت شهري  از ورزشکاران قهرمان و مدال آور استان قزوين که با حضور نصرتي، شهردار، همتي استاندار، داوود محمدي و سيده حميده زرآبادي نمايندگان استان در مجلس شوراي اسلامي و اعضاء شوراي اسلامي شهر در سالن مفاخر شهرداري قزوين برگزار شد،افزود:حق ورزشکاران قهرمان ادا نشده است،اما قدردان شما هستيم و اميدواريم بتوانيم وظيقه خود را در حمايت از شما انجام دهيم و در حد امکان دغه غه هاي ورزشکاران قهرمان را رفع کنيم.

وي اظهار کرد:در اولين گام تلاش مي کنيم مصوبه دولت در خصوص استخدام ورزشکاران قهرمان را در سال 96 عملياتي کنيم و پس از آن به فکر مسکن و ازدواج شما هم خواهيم بود.

همتي اضافه کرد:حمايت دولت از ورزشکاران قهرمان باعث مي شود تا ورزش در کشور مورد اقبال بقيه جوانان هم قرار گيردو بدانند که دولت از ورزشکاران حمايت مي کند.

استاندار قزوين در ادامه گفت:وقتي ترامپ با رفتارهاي غيرعادي خود از ورود برخي اتباع کشورها جلوگيري کرد،همزمان ما ميزبان مسابقات جهاني کشتي در کرمانشاه بوديم که تيم آمريکا هم دعوت بود و در اين ميان دو ايده مطرح شد يکي آنکه ماهم مقابله به مثل کنيم و ديگر اين که براي نشان دادن چهره صلح طلب و انساني خود اجازه دهيم تيم آمريکا وارد کشور شود و تحت تاثير قرار گيرد.

وي افزود:در شرايطي که معلوم نبود پيروز شويم اجازه حضور تيم آمريکا با درايت دولت داده شد و ورزشکاران غيور کشور توانستند عزت مندانه کشتي گيران آمريکايي را شرمنده کنند و نشان دهند از چه روحيه معنوي و اخلاقي و فرهنگي بالايي برخوردارند و غيرت جوانان دوباره افتخار افريد و در مسابقات کشتي کرمانشاه هم پرچم کشورمان بر افراشته شد.

استاندار قزوين خاطرنشان کرد:با يک تصميم منطقي و عقلاني توام با اقتدار کار بزرگي کرديم و اين گونه تصميمات درست از سوي دولت ادامه دارد و در خريد هواپيماي مسافربري هم به صورت اجاره به شرط تمليک ??? فروند هواپيما خريداري شده که براي مردم ارزشمند است.

وي ادامه داد:در دوره تحريم ها مشکلات زيادي در حوزه اقتصادي کشور ايجاد شد،ولي بعد از بحث برجام اوضاع کمي بهتر و متعادل تر شده است.

 

همتي بيان کرد:در پروازها سالانه چند ميليارد دلار به جيب کشورهاي عربي مي ريختيم امابا اين حرکت عقلاني اين هزينه ها براي تقويت ناوگان هوايي کشور استفاده مي شود و برخي اين موضوع را هم زير سوال مي برند.

وي گفت:اجازه نمي دادند نفت خود را بفروشيم و حق دريافت پول نفت را هم نداشتيم و بايد کالاي غيرقابل استفاده مي گرفتيم، اما امروز نفت خود را به هر کشوري که بخواهيم مي فروشيم و پولش را مي گيريم و در کشور هزينه مي کنيم و همه اين موارد از دستاوردهاي برجام است که برخي غير منصفانه همه اين کارها را زير سوال مي برند.

استاندار قزوين افزود:شرايط سختي را با فشارهاي دشمنان در کشور سپري کرديم و محدوديت هاي اعتباري اجازه نداد،همه برنامه هاي دولت محقق شود اما هيچ فعاليتي متوقف نشد.

وي اضافه کرد: هرچند برخي از افراد مي خواهند نتايج برنامه هاي دولت در رفع موانع بين المللي از مسير اقتصاد کشور را ناديده بگيرند و با سخنراني هاي خود همه خدمات را زير سوال مي برند اما چون بسياري از مسائل برجام محرمانه است،تاريخ قضاوت خواهد کرد که فرزندان کشور چه کار بزرگي را به سرانجام رساندند.

استاندار قزوين افزود:هنوز ناگفته هاي زيادي به عنوان اسرار برجام داريم که اگر مردم بدانند به اهميت اين مذاکرات پي خواهند برد.

گفتني در اين مراسم توسط شهرداري قزوين از 54 ورزشکار قهرمان و مدال آور استان قزوين در مسابقات جهاني، المپيک، آسيايي و ملي تجليل شد.

 

تصاویر مرتبط