دوشنبه ۱۳۹۵/۱۲/۲۳

ذوالقدر، مديرعامل سازمان آتش‌نشاني شهرداري قزوين:

بيش از 100 کارگاه آموزشي ويژه چهارشنبه آخر سال در مدارس شهر قزوين برگزار شد

ابوالفضل ذوالقدر، مديرعامل سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري قزوين از برگزاري بيش از 100 کارگاه آموزشي ويژه چهارشنبه آخر سال در مدارس شهر قزوين خبر داد.

به گزارش روابط عمومي سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري قزوين؛ ذوالقدر افزود: با توجه به فرارسيدن چهارشنبه آخر سال و احتمال گرايش دانش آموزان به استفاده از مواد محترقه و منفجره و با توجه به حوادث و آسيب هاي وارد شده در سنوات قبل، سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري قزوين به منظور ترويج فرهنگ ايمني و پيشگيري از خسارات هاي جاني و مالي در بين مدارس شهر قزوين اقدام به برگزاري کارگاه هاي آموزشي و آگاه سازي در مورد خطرات استفاده از مواد محترقه کرد.

وي افزود: در اين برنامه تعداد15 نفر از کارشناسان و اساتيد مجرب سازمان آتش نشاني از چهاردهم تا بيست و چهارم اسفند ماه با حضور در مدارس شهر قزوين اقدام به آگاه سازي دانش آموزان در مورد خطرات چهارشنبه آخر سال کرده و دانش آموزان توصيه هاي ايمني آتش نشانان و نحوه استفاده از کپسول اطفائ حريق در مقابله با آتش سوزي هاي احتمالي را فراگرفتند.

مديرعامل سازمان آتش نشاني در ادامه افزود: دانش آموزان با شعار «چهارشنبه سوري را به چهارشنبه سوزي تبديل نکنيم» به کمپين «نه» به چهارشنبه سوري پيوستند و ضمن امضاء ميثاق نامه تنظيم شده پيمان بستند از خريد و استفاده از مواد منفجره و محترقه خودداري و همه توصيه هاي ايمني و پيشگيرانه در چهارشنبه پايان سال را رعايت کنند.

وي در پايان خاطر نشان کرد: اميدواريم با کنترل بيشتر خانواده ها و بالا رفتن سطح ايمني عموم مردم شاهد باشيم که حتي يک مورد از شهروندان هم در جريان اين مراسم دچار آسيب ديدگي و جراحت نگردد و شب آخرين چهارشنبه سال را به خوبي و بدون هيچگونه خطري سپري کنيم؛ چرا که استفاده از مواد محترقه براي لحظه اي شادي، ممکن است سبب سالها پشيماني گردد .

وي همچنين از عموم شهروندان درخواست کرد توصيه هاي ايمني را به کار گيرند و در زمان وقوع حادثه ضمن حفظ خونسردي، با شماره 125 سازمان آتش نشاني تماس حاصل کنند.

پايان پيام