شنبه ۱۳۹۵/۱۲/۰۷

نصرتي، شهردار قزوين:

همه زيرساخت‌هاي شهر قزوين براي جذب گردشگر آماده است

مسعود نصرتي، شهردار قزوين گفت: شهر قزوين به معناي واقعي مي‌تواند امسال ميزبان گردشگران در سطح شهرهاي مطرح در حوزه گردشگردي باشد.

به گزارش اداره روابط عمومي و امور بين الملل شهرداري قزوين؛ نصرتي در نشست خبري با بيان اينکه همه زيرساخت‌هاي شهر قزوين براي جذب گردشگر يک روزه آماده است، افزود: اگر ما موفق بشويم تا در ايام عيد امسال، گردشگر يک روزه به اين شهر جذب شود، بايد انتظار داشته باشيد تا پروژه‌ها و ساخت هتل در اين شهر رونق بگيرد.

نصرتي بيان کرد: در اين راستا اگر گردشگران شهر قزوين افزايش پيدا کنند، توليد اشتغال در صنعت گردشگري افزايش پيدا خواهد کرد.

وي با اشاره به پايان سال گفت: پروژه‌هاي عمراني، فرهنگي و اجتماعي در بودجه سال95 با تمام شرايطي که در حوزه اقتصادي حاکم بود و با سعي و تلاش اجرايي شد و به نتايجي که بايد مي رسيد در همه حوزه‌ها به تناسب و متوازن رسيد.

وي بيان کرد: برنامه 5 ساله شهرداري قزوين و بودجه سال 96 شهرداري قزوين تهيه و به تصويب شوراي شهر رسيده و اکنون آماده ابلاغ شده است.

شهردار قزوين با اشاره به رسيدن سال نو گفت: همه تدارکات و زمينه‌ها براي استقبال از سال نو توسط سازمان‌هاي مربوطه شهرداري قزوين در حال آماده است و به مرور زمان تا سال جديد به پايان خواهد رسيد.

نصرتي اظهار کرد: زيرساخت‌هاي شهر قزوين ظرف چند سال گذشته آماده و شرايطي مهيا شده است که شهروندان شهرهاي ديگر به اين شهر دعوت شوند.

اين مقام مسوول بيان کرد: بر اين اساس با برنامه‌ريزي که صورت گرفته است به شيوه‌هاي مختلف از شهروندان شهرهاي تهران و کرج دعوت شده است تا از اين شهر بازديد کنند و در محورهاي کرج و تهران بيلبوردهاي معرفي شهر قزوين قبل از سال نو نصب خواهد شد.

وي گفت: براي جذب گردشگر در ايام عيد امسال به شيوه‌هاي مختلف شهر قزوين از طريق صدا و سيما و شبکه هاي مجازي معرفي خواهد شد.

نصرتي افزود: يکي از نقاط ضعف در شهر قزوين هميشه اين بود که قابليت‌هاي شهر قزوين معرفي نشده است و اين گله‌مندي هميشه از افرادي که وارد قزوين مي شوند وجود دارد.

وي گفت: با همکاري مشاور از همه شيوه‌ها و ابزارهاي مختلف براي معرفي شهر قزوين استفاده خواهد شد و اکنون همه چيز در شهر قزوين آماده ميزباني از گردشگران است.

نصرتي بيان کرد: قراردادي با شبکه يک براي پخش برنامه زنده از شهر قزوين منعقد شده است و 10 ساعت برنامه زنده از اين شبکه پخش خواهد شد.

شهردار قزوين افزود: اين برنامه از سعدالسلطنه با حضور هنرمندان و افراد شاخص ملي پخش خواهد شد و اين 10 ساعت برنامه زنده براي معرفي شهر قزوين بسيار ارزشمند است.

وي گفت: در سال 96 براي ششمين بار جشنواره بازي و اسباب بازي برگزار خواهد شد که اين مهم براي معرفي شهر قزوين بسيار ارزشمند است.

وي با اشاره به زيرساخت‌هاي شهر قزوين گفت: بوستان ملي باراجين، مجموعه تاريخي و فرهنگي سعدالسلطنه، موزه دکتر صالحي که نشانگر فرهنگ و تمدن هاي مختلف است و همه آثار تاريخي،مذهبي و طبيعي قزوين در کنار هم آماده ميزباني از  گردشگران با همه سلايق هستند.

شهردار قزوين با بيان اينکه خوشبختانه همه بلوارها و تقاطع هاي شهر قزوين به بهره برداري رسيدند، گفت: شهر قزوين در محور جنوبي بويين زهرا و اتوبان ديگر خجالت نخواهد کشيد که مهماني وارد شهر قزوين شود.

وي تصريح کرد: همه اين زيرساخت‌ها با آرامش و پيوسته بر اساس طرح جامع ترافيک احداث و فراهم شده است.

وي تصريح کرد: رسانه‌ها مي‌توانند ما را براي دعوت از گردشگران به  شهر قزوين کمک کنند.

وي گفت: مديران شهر و استان و شورا و همه مردم براي ايجاد زيرساخت‌هاي شهر قزوين براي جذب گردشگر هميشه همراه مديريت شهري قزوين بودند.

وي گفت: قزوين ظرف چند سال گذشته در سطح کشور جايگاه ويژه پيدا کرده است و اکنون در سطح حوزه بين الملل و کشورهاي اسلامي اين جايگاه را به دست خواهد آورد.

وي گفت: اميدواريم با ابزارهاي مختلفي که ورود پيدا کرديم قزوين به خوبي معرفي شود ورونق اقتصادي و گردشگري در اين شهر صورت گيرد.

نصرتي اظهار کرد: هنوز فضاي اقامت کافي براي جذب گردشگر براي چند روز نداريم  و بايد اين موضوع مديريت شود چراکه بالاخره اين اتفاق بايد بيافتد که گردشگر به شهر قزوين وارد شود و آنقدر گردشگر به شهر قزوين وارد شود که احداث هتل يک نياز اساسي باشد.

بازآفريني شهر قزوين يک اقدام بسيار متفاوت و ارزشمند است

نصرتي در بخش ديگري از سخنان خود گفت: از يک و نيم سال پيش براي تهيه طرح شکوفايي شهر زحمات فراواني کشيده شده است تا اين طرح به تصويب برسد.

اين مقام مسوول گفت: شاخص‌ترين تفاهم‌نامه اي که براي اجراي طرح شکوفايي شهري در شهر قزوين منعقد شده است، طرح احداث موزه تاريخ و تمدن جهان اسلام در قزوين مي باشد که اين طرح به جمع بندي رسيده است و منابع مالي آن نهايي و به تصويب شورا رسيده است.

شهردار قزوين گفت: اين طرح از اثرگذارترين مصوبه هاي سازمان ملل متحد و زمينه ساز معرفي بيشترتمدن ايراني – اسلامي در شهر تاريخي - فرهنگي قزوين به جهان است.

اين مقام مسوول بيان کرد: هيت امناي بسيار قوي براي اجراي اين پروژه در نظر گرفته شده است که حجت الاسلام ابوترابي فرد، رئيس هيات امناي بنياد موزه تاريخ تمدن جهان اسلام مي باشد.

نصرتي افزود: پيرو مصوبه برنامه اسکان بشر ملل متحد نسبت به برنامه‌هاي شکوفايي شهري (CPI) قزوين که در مردادماه سال 95 در اجلاس ژنو صورت گرفت و 9 پروژه کلان مقياس حاصل سنجش 6 شاخصه شکوفايي شهر بود که همگي زيرمجموعه نگاهي با عنوان قزوين شهر موزه تاريخ تمدن جهان اسلام است و با امضاي اين تفاهم‌نامه که تأمين مالي آن نيز به شيوه مشارکتي صورت گرفته است و در ميان محلات تاريخي سردار و ديمج قرار دارد و ساختمان موزه بين‌المللي در زميني به مساحت 17 هزار مترمربع و با زيربناي 30 هزار مترمربع با معماري ايراني- اسلامي در بافت تاريخي شهر قزوين احداث مي‌شود.

شهر دار قزوين تصريح کرد: پرداختن به بافت تاريخي محله ديمج و سردار شروع بازآفريني و هويت بخشي به شهر قزوين است که يک اقدام بسيار متفاوت و ارزشمند است.

وي با اشاره به بازديد سفراي کشورهاي شرق آسيا و اقيانوسيه از شهر قزوين در روز گذشته گفت: تنها حرفي که در اين بازديد مطرح شد اين بود که قزوين معرفي نشده است و کارهاي که در اين شهر صورت گرفته در شهرهاي مطرح ايران در اولويت هاي اول و دوم هستند.

 پايان پيام

 

تصاویر مرتبط