دوشنبه ۱۳۹۱/۰۶/۰۶

خزائلي، مدير عامل سازمان نوسازي و بهسازي شهر قزوين مطرح كرد؛

نمايان سازي قدمت و شاخص نمودن شهر قزوين درفهرست شهرهاي تاريخي دنيا

در تلاش هستيم با مرمت و بازسازي آثار تاريخي شهر قزوين، قدمت و شاخص بودن اين شهر را در ليست شهرهاي تاريخي دنيا نمايان كنيم.

 

مديرعامل سازمان نوسازي و بهسازي شهر قزوين گفت: در تلاش هستيم با مرمت و بازسازي آثار تاريخي شهر قزوين، قدمت و شاخص بودن شهر قزوين را در ليست شهرهاي تاريخي دنيا نمايان كنيم و به همه مردم اين شهر فاخر را معرفي كنيم.
به گزارش اداره روابط عمومي شهرداري قزوين، علي رضا خزائلي كه در برنامه تلويزيوني پيام شهر سخن مي گفت، با اشاره به چشم انداز سازمان نوسازي و بهسازي شهر قزوين افزود: سازمان نوسازي و بهسازي شهر قزوين به عنوان يکي از سازمانهاي تابعه شهرداري قزوين در راستاي آرمان‌هاي خود مبني بر نمايان سازي قدمت و شاخص نمودن شهر قزوين در ليست شهرهاي تاريخي دنيا همواره با نظارت کارشناسانه، مديريت مشارکتي، همکاري و همدلي تمامي ارکان خود تلاش كرده است.
وي با بيان اينكه چشم انداز اين سازمان کاملا در راستاي تحقق چشم انداز شهرداري قزوين قرار گرفته است چراكه شهرداري قزوين نهادي است مردمي و دانش محور که شهر تاريخي و فرهنگي قزوين را به شهري ايمن، شاداب، پايدار با رونق اقتصادي و جاذبه هاي گردشگري تبديل مي‌نمايد، بيان كرد: سازمان نوسازي و بهسازي شهر قزوين در سال 79 با مصوبه وزارت کشور پس از اخذ مصوبات و مجوزات لازم از سوي شهرداري قزوين، شوراي اسلامي شهر قزوين و استانداري قزوين و به منظور احياء بافت قديمي شهر به صورتي که بتواند نيازهاي زندگي امروز را تامين و از خالي شدن سکته جلوگيري نمايد،تشکيل شد.
مديرعامل سازمان نوسازي و بهسازي شهر قزوين با بيان اينكه فعاليت‌هاي اين سازمان در راستاي برنامه‌هاي توسعه پنجم برنامه ريزي شده است، گفت: مرمت و نوسازي آثار و بناهاي تاريخي از برنامه هاي توسعه كشور است.
اين مسوول با اشاره به پروژه هاي اين سازمان از جمله مرمت و بهسازي حمام قجر، حمام بلور، خانه امام جمعه شهيدي، خيابان شهدا و سراي سعدالسلطنه افزود: با اجراي پروژه هاي بهسازي و نوسازي طي سال‌هاي گذشته توانستيم مسير اول را براي جذب سرمايه گذار طي كنيم و بتوانيم فضاي خوبي را براي گردشگران فراهم كنيم.
وي با تصريح اينكه قزوين آثار و بناهاي تاريخي بي‌نظيري دارد، گفت: به دنبال اين هستيم كه بتوانيم با رونق گردشگري، اقتصاد اين شهر را به گردش درآوريم.
خزائلي با اشاره به استفاده از استادان و كارشناسان مجرب در طراحي و مرمت و بازسازي آثار و بناهاي تاريخي بيان كرد: در اجراي پروژه‌هاي مرمت و بازسازي حمايت هاي خيلي حوبي از سوي مسوولين صورت گرفته است و اميدواريم با حمايت آنها بتوانيم فضاي خوبي براي گردشگران ايجاد كنيم.
وي اضافه كرد: فضاهاي كه مرمت و بازسازي آنها به اتمام رسيده قابل بازديد همه گردشگران و مسافران است و بناهاي كه هنوز عمليات آنها به اتمام نرسيده با تشكيل گروه‌هاي كوچك و با رعايت مسائل ايمني زمينه را براي بازديد فراهم مي‌كنيم.
خزائلي در ادامه شناسايي بافتهاي با ارزش تاريخي شهر و ارائه طرحهاي مناسب در راستاي بهينه سازي به مراجع ذيصلاح قانوني، شناسايي تک واحديهاي با ارزش تاريخي و پيشنهاد کاربري مناسب را از جمله دامنه فعاليت اين سازمان عنوان كرد.
پايان پيام

 

تصاویر مرتبط