پنجشنبه ۱۳۹۵/۰۹/۲۵

رئيس ايستگاه شماره پنج سازمان آتش نشاني شهرداري قزوين خبر داد؛

واژگوني و حريق خودروي پژو 405 در جاده باراجين قزوين

اصغر چگيني، رئيس ايستگاه شماره 5 (پونک) سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري قزوين گفت: واژگوني و حريق خودرو سواري پژو 405 در جاده باراجين قزوين مصدوميت 2 نفر از سرنشينان را در پي داشت.

به گزارش روابط عمومي سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري قزوين؛ چگيني افزود: پيرو تماس مردمي با سامانه 125 در ساعت 21 و 28 دقيقه روز چهارشنبه 24 آذر ماه، ستاد فرماندهي سازمان آتش نشاني قزوين بلافاصله آتش نشانان ايستگاه شماره 5 پونک را به جاده باراجين، جنب آرامستان امامزاده اعزام کرد.

چگيني يادآور شد: در جريان اين حادثه يک دستگاه خودرو سواري پژو 405 با پنج نفر سرنشين در حال حرکت در جاده بوده که به علت نامشخصي از مسير اصلي منحرف شده و پس از واژگوني و سقوط در حاشيه کناري جاده متوقف مي گردد.

وي در ادامه افزود: پس از ثابت شدن خودرو و در زمان خروج سرنشينان از وسيله نقليه ناگهان به علت نشت بنزين، خودروي سواري دچار آتش سوزي گشته و تلاش سرنشينان و حاضرين در محل جهت اطفاء حريق راه به جايي نمي برد.

وي افزود : خوشبختانه قبل از رسيدن کارکنان آتش نشاني تمامي سرنشينان از خودرو خارج شده و نيروهاي آتش نشاني بلافاصله پس از رسيدن به محل با استفاده از تجهيزات ويژه اطفاء حريق و 2 رشته شيلنگ آبرسان در کمترين زمان ممکن نسبت به مهار آتش سوزي خودروي سواري و علفزار مجاور اقدام کرده و 2 نفر از سرنشينان اين سانحه را که دچار مصدوميت شده بودند تحويل عوامل اورژانس دادند.

چگيني خاطرنشان کرد: آتش نشانان پس از ايمن‌سازي کامل محل و خارج کردن خودرو از صحنه حادثه و تحويل آن به عوامل انتظامي به ماموريت خود پايان دادند.

وي در پايان از عموم شهروندان درخواست کرد اصول و مقررات راهنمايي و رانندگي را در تمامي ساعات شبانه روز (بالاخص در مسير هاي کوهستاني) کاملاً رعايت کرده و با نگهداري يک دستگاه خاموش کننده دستي در وسيله نقليه و يادگيري نحوه استفاده از آن در زمان وقوع حوادث، نسبت به اطفاء حريق و جلوگيري از گسترش آتش سوزي هاي احتمالي اقدام کرده و در همان لحظات اوليه وقوع آتش سوزي و حوادث نسبت به تماس با سامانه 125 آتش نشاني مبادرت ورزند .

پايان پيام

 

تصاویر مرتبط