چهارشنبه ۱۳۹۵/۰۹/۲۴

مجابي، معاون سازمان حفاظت محيط زيست کشور تأکيد کرد؛

ضرورت نصب کنتور بر روي تعداد بيشتري از چاه‌هاي استان قزوين

سيد محمد مجابي، معاون توسعه مديريت، حقوقي و امور مجلس سازمان حفاظت محيط زيست کشور گفت: بايد تعداد بيشتري از چاه‌هاي استان قزوين مجهز به کنتور شوند.

به گزارش اداره روابط عمومي و امور بين‌الملل شهرداري قزوين؛ مجابي در پانزدهمين کنفرانس هيدروليک ايران افزود: به منظور مديريت منابع آبي دشت قزوين بايد تعداد بيشتري از چاه‌هاي اين دشت مجهز به کنتور شوند تا بتوان منابع آبي موجود را مديريت کرد.

وي با بيان اينکه ترويج محصولات کم آببَر و اصلاح الگوي مصرف بايد در مديريت منابع آبي مورد توجه قرار گيرد، عنوان کرد: تنظيم الگوي توسعه کشور بر اساس آب قابل برنامه‌ريزي، توجه به موضوع آب مجازي و اصلاح الگوي توليد و توزيع نيز از مواردي است که بايد به آن توجه کرد.

معاون توسعه مديريت، حقوقي و امور مجلس سازمان حفاظت محيط زيست کشور افزود: بايد کشت محصولاتي که با اقليم همخواني ندارند را متوقف و الگوي توليد را اصلاح کرد.

مجابي با بيان اينکه توجه مقام معظم رهبري به موضوع مديريت منابع آبي کشور نيز در سخنان ايشان مشهود است، گفت: با بهره‌گيري از الزامات قانوني و تصحيح برخي موارد قانوني مي‌توان در راستاي مديريت و حفاظت از منابع گام برداشت.

وي با بيان اينکه قسمت عمده‌اي از دشت قزوين در منطقه ممنوعه از نظر برداشت منابع آبي قرار دارد، اظهار کرد: ميزان بهره‌برداري از منابع در دوره خشکسالي به شدت افزايش داشته است و اکنون منابع موجود در کم‌ترين حد از ظرفيت خود قرار دارند.

پايان پيام/

 

تصاویر مرتبط