سه‌شنبه ۱۳۹۵/۰۹/۲۳

نصرتي، شهردار قزوين:

شهرداري قزوين بيش از 2 ميليون زائر اربعين حسيني در مهران جابه جا کرد

مسعود نصرتي، شهردار قزوين گفت: شهرداري قزوين موفق شد 2 ميليون و 100 زائر اربعين حسيني را به نحو مطلوبي در مرز مهران و خاک عراق جابه‌جا کند.

شهردار قزوين افزود: سازمان اتوبوسراني در جابه‌جايي زائران اربعين اقدامات ويژه انجام داد و خوشحال هستيم که اين سازمان توانسته به نحو مطلوبي از عهده اين مسؤوليت بزرگ و سنگين برآيد.

وي مطرح کرد: براي شهرداري قزوين که موفق شده است زائران اربعين حسيني را به‌خوبي جابه‌جا کند يک اقدام افتخارآميز بوده و اين موفقيت با عشق و همدلي عوامل مؤثر در اين خدمت‌رساني صورت گرفته است.

 نصرتي ادامه داد: اين سازمان مسؤوليت حمل‌ونقل زائران اربعين حسيني را در مرز مهران و خاک عراق داشته است.

وي بيان کرد: سازمان اتوبوسراني شهرداري قزوين به مدت 23 روز مسؤوليت اين جابه‌جايي را برعهده‌گرفته و توانسته 2 ميليون و 100 هزار نفر را به نحو مطلوبي در اين مدت جابه‌جا کند.

شهردار قزوين با اشاره به اينکه سازمان اتوبوسراني مسؤوليت مديريت 750 دستگاه اتوبوس از 25 شهر کشور در حمل‌ونقل زائران اربعين حسيني را بر عهده داشته است، عنوان کرد: با برنامه‌ريزي که از سوي سازمان اتوبوسراني شهرداري قزوين صورت گرفت جابه‌جايي زائران با موفقيت انجام شد.

نصرتي با اشاره به اينکه از ساير شهرهاي مختلف کشور اتوبوس‌هايي را به مرز مهران ارسال کردند، خاطرنشان کرد: شهرهايي همانند قزوين، شيراز، زنجان، همدان و اصفهان هر يک 50 دستگاه به اين مرز اعزام کردند.

اين مسئول يادآور شد: شهرداري قزوين علاوه بر مديريت حمل‌ونقل زائران، مسؤوليت ارائه خدماتي همانند تأمين سوخت، غذا و تأمين مخابرات بي‌سيم به شعاع 750 کيلومتر داشته و توانسته به‌خوبي از عهده انجام اين کارها برآيد.

شهردار قزوين با اشاره به اينکه 10 کميته در مرز مهران براي ارائه خدمات به زائران اربعين حسيني تشکيل‌شده بود، يادآور شد: با نظرسنجي از انجام وظايف درست اين کميته‌ها، کميته حمل‌ونقل توانست از 100 امتياز، 85 امتياز کسب کند.

نصرتي افزود: بقيه کميته‌هاي خدمات‌رساني به زائران اربعين حسيني موفق به کسب امتياز زير 40 درصد از مردم شدند، به همين دليل شهرداري قزوين در ارائه خدمات توانسته با موفقيت عمل کند.

وي خاطرنشان کرد: در حين ارائه خدمات به زائران حسيني، سه وزير کشور، وزير راه، کشور و اطلاعات با شهرداري قزوين در مرز مهران هماهنگ بودند و تصميمات لازم را در ارائه خدمات مؤثر به زائران تصميم‌گيري صورت مي‌گرفت.

شهردار قزوين تشريح کرد: همچنين شهرداري قزوين از نقاط مختلف در جابه‌جايي زائران فيلم تهيه‌کرده و آن‌ها را در اختيار مسئولان کشوري قرار مي‌داد تا از ارائه خدمات لحظه‌به‌لحظه باخبر شده و در هنگام بروز مشکلات هم تصميمات درستي اتخاذ شود.

وي ادامه داد: به دليل عدم موفقيت عوامل حمل‌ونقل در مرز مهران به زيارت امام حسين (ع)، شهرداري قزوين در نظر دارد به‌پاس تجليل از زحمات آن‌ها، يک سفر کربلاي معلي به همراه همسر به آن‌ها اهدا ‌کند.

 

تصاویر مرتبط