پنجشنبه ۱۳۹۵/۰۹/۱۸

بهادري، نايب رئيس کميسيون عمران مجلس شوراي اسلامي:

توزيع ارزش افزوده در کشور متوازن شده است

سيد هادي بهادري، نايب رئيس کميسيون عمران مجلس شوراي اسلامي گفت: توزيع ارزش افزوده در کشور متوازن شده است.

به گزارش اداره روابط عمومي و امور بين‌الملل شهرداري قزوين؛ بهادري در جلسه مشترک اعضاي کميسيون عمران مجلس شوراي اسلامي با مديران شهري قزوين افزود: توزيع ارزش افزوده در حال حاضر بر اساس جمعيت شهرهاي کشور توزيع مي‌شود که اين موضوع در کميسيون عمران مجلس پيگيري و به تصويب رسيد.

وي با بيان اينکه در مدت سه سال گذشته دولت در موضوع مديريت يکپارچه شهري ورود پيدا کرده است، عنوان کرد: اجراي مديريت يکپارچه شهري کار سخت و پيچيده‌اي است زيرا بر اين اساس دستگاه‌هاي خدمات رسان بايد زير نظر شهردار فعاليت کنند، شهردار بايد توسط مردم انتخاب شود و شورا تنها در جايگاه نظارتي باشد.

نايب رئيس کميسيون عمران مجلس شوراي اسلامي با اشاره به اجراي طرح جامع در شهرها گفت: اين طرح از حدود 30 تا 40 سال قبل در حال اجراست و به صورت تفصيلي در خصوص هر بخش دستورالعمل‌هايي وجود دارد.

بهادري افزود: برنامه ريزي در حوزه مديريت شهري به دليل رکود مسکن و درآمدهاي ناپايدار متحول و نگاه کاربردي به آن دچار تغييرات جدي شده است.

وي با بيان اينکه نگاه اقتصادي و سرمايه گذاري در مديريت شهرها غالب شده است، اظهار کرد: شهرها به پهنه اقتصادي تبديل شده است و با توجه به پيشينه تاريخي شهر قزوين، اين شهر در ايجاد درآمد پايدار شهري با سرعت بيشتري مي‌تواند پيش رود.

نايب رئيس کميسيون عمران مجلس شوراي اسلامي ادامه داد: با توجه به هويت تاريخي شهر قزوين، پايتختي اين شهر در دوران صفوي و اينکه درياي خزر در نقشه‌هاي تاريخي به نام اين شهر يعني کاسپين شناخته مي‌شود، مي‌توان زمينه درآمد زايي پايدار را در اين شهر با سرعت بيشتري ايجاد کرد.

بهادري اظهار کرد: هويت تاريخي و ميراث فرهنگي از سرمايه‌هاي شهرها محسوب مي‌شوند و بايد بيش از پيش مورد توجه قرار گيرند.

وي ايجاد اتحاديه شهرهاي جاده ابريشم در قزوين و ايجاد گذرگاه ريلي در مسير قزوين- تهران را بسيار مهم برشمرد و گفت: ايجاد اين اتحاديه مي‌تواند موجب شناخت قزوين در سطح ملي و بين‌المللي شود.

پايان پيام/

تصاویر مرتبط