سه‌شنبه ۱۳۹۱/۰۴/۲۰

همداني، معاون شهردار قزوين:

تونل‌هاي شهري در هسته‌ي مرکزي شهر قزوين در افق بلندمدت شهر ساخته مي‌شود

براساس مدل‌هاي پيشنهادي طرح مطالعات جامع حمل‌ونقل و ترافيک شهر قزوين، تونل‌هاي شهري و سيستم‌هاي ريلي براي اتصال به شهرهاي حومه از سال 1400 به بعد در شهر قزوين احداث مي‌شود.

 

ولايت- معاون حمل‌ و نقل و ترافيک شهرداري قزوين گفت: مطالعات جامع حمل‌ونقل و ترافيک شهر قزوين پس از مرحله‌ي پيشنهادات وارد فاز مدل‌سازي مي‌شود و نتايج آن را براساس تقاضاي سفر در سال مشخص و طرح‌ها را اولويت‌بندي مي‌نمايد.
دکتر سيدمهدي يدي‌همداني با اشاره به اينکه تا سال 1410 مشکل ترافيکي شهر قزوين حل خواهد شد، افزود: با توجه به شرايط شهر قزوين و وجود دانشجويان حضور و گردشگران و بحث تقاضاي جديد مانند مسکن مهر در شهرک مهرگان، در اين طرح پيش‌بيني شده تا با اجراي طرح‌هاي ترافيکي تا سال 1410 مشکلي از نظر ترافيک و تردد در سطح شهر نداشته باشيم.
معاون شهردار قزوين در ادامه‌ي سخنانش تصريح کرد: مي‌بايد در افق ميان‌مدت اين طرح محدوديت ترافيک در هسته‌ي مرکزي شهر از سال 1400 به بعد در شهر قزوين تعريف شود و بر اين مبنا فقط عابران پياده و سيستم حمل‌ونقل عملي مي‌توانند وارد محدوده‌ طرح ترافيک شوند.
وي در خصوص اصلاح طرح جامع شهرسازي شهر قزوين اظهار کرد: اميدواريم با هماهنگي اداره‌ي کل راه و شهرسازي طرح تفصيلي جامع شهر و طرح جامع شهرسازي را براساس نيازهاي واقعي شهر اصلاح نماييم.
همداني به اصلاح هندسي ميدان تهران قديم اشاره کرد و گفت: براساس طرحي به منظور اصلاح شيب عرضي دور ميدان مي‌بايست تراز ارتفاعي قدري پايين برده شود که اين کار در حال انجام مي‌باشد.
وي همچنين در خصوص مناسب‌سازي خيابان هاي عريض اظهار کرد: جهت عبور ايمن عابران در وسط خيابان‌هاي عريض جزيره‌هاي مياني پيش‌بيني شده که عابر تا وسط خيابان عبور کند و سپس پس از ايست دوباره به مسير ادامه دهد.
همداني افزود: خيابان‌هاي فلسطين، آيت‌ا... کاشاني و راه‌آهن از جمله خيابان‌هايي است که قرار است اين طرح در آنها اجرايي شود.
پايان پيام

 

تصاویر مرتبط