دوشنبه ۱۳۹۱/۰۴/۱۲

از سوي مدير عامل سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قزوين صورت گرفت :

تشريح برنامه هاي شهرداري قزوين به مناسبت نيمه شعبان

به مناسبت ولادت امام عصر (عج) برنامه هاي مختلفي در مركز استان با محوريت شهري، محلات و فضا سازي و تزئينات نقاط مختلف شهر از سوي سازمان فرهنگي ورزشي به انجام رسيده و يا در حال انجام است .

 

مدير عامل سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قزوين ضمن تبريك اعياد شعبانيه و ميلاد امام زمان (عج) به مسلمانان و بويژه شيعيان جهان، ماه شعبان را سراسر جشن و  سرور اهل بيت عليهما السلام برشمرد و از اجراي برنامه هاي مختلف فرهنگي در اين ايام خبر داد.
به گزارش روابط عمومي سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قزوين؛ سعيد وزيري نژاد با بيان اينكه اقدامات گسترده اي از سوي سازمان فرهنگي ورزشي براي نكوداشت ولادت امام عصر (عج) صورت گرفته است عنوان كرد: در حوزه اقداماتي كه در سطح محلات شهر قزوين به انجام مي رسد 14 محله فعال شهر قزوين ميلاد جشن اين امام را در مساجد و محلات خود برپا مي كنند.
وي ادامه داد : اين محلات 14 گانه با پرچم هاي زيبا و خاصي كه سازمان از تهران و قم خريداري كرده تزيين مي شوند و فعاليت هاي آنان تا پاسي از شب ادامه داد .  
اين مقام مسئول در ادامه محله خيام را از جمله محلاتي ياد كرد كه در تزئينات شهري در مناسبتهاي مختلف مشاركت فعالانه دارد .
وزيري نژاد همچنين از برگزاري مسابقه پيامكي " زيباترين جمله به امام زمان (عج)" در اين ايام خبر داد و گفت: بر اين اساس، شهروندان مي توانند دل نوشته ها و جملات زيباي خود را درباره امام مهدي (عج) به سامانه 30002525 ارسال كنند تا به قيد قرعه به 14 نفر از شركت كنندگان جوايز كمك هزينه سفر به مشهد مقدس اهداء شود.
مدير عامل سازمان فرهنگي ورزشي ادامه داد: با هدف ارتقاء سطح آگاهي جوانان و خانواده ها درباره امام زمان (عج) و شناخت بيشتر ايشان 6 هزار جلد كتاب "كاميابي دو جهان "تهيه شده كه در سطح محلات 14 گانه توزيع مي شود .
وي تصريح كرد: 5 هزار پوستر با محتواي گراميداشت ميلاد نيمه شعبان و چاپ 5 هزار سري بروشور با موضوع بركات ظهور در دستور كار قرار داشته كه در محلات توزيع شده است .
وي از برپايي نمايشگاه ظهور و ايستگاه صلواتي در ضلع غربي ميدان آزادي (سبزه ميدان) با مشاركت هيات خادمان مهدي(عج) خبر داد و گفت : اين كار با هدف شناخت خانواده ها و جوانان از امام عصر به انجام مي رسد و برنامه هاي مختلفي نيز در اين ايستگاه در نظر گرفته شده كه شهروندان با مراجعه به اين ايستگاه مي توانند از آنها بهره ببرند .
وزيري نژاد در ادامه تشريح برنامه هاي محلات اظهار داشت : ارسال روزشمار مهدوي از ابتداي ماه شعبان تا روز جشن ميلاد براي بيش از 8 هزار نفر از شهروندان در دستور كار قرار دارد و در روز ولادت امام عصر (عج) يكي از محلات شهر از بيماران بستري شده در4 بيمارستان شهر عيادت و دلجويي خواهند كرد .
وي تصريح كرد : نصب بنر هايي در 100 اتوبوس درون شهري قزوين با اين مضمون كه " امام زمان (عج) براي تو دعا مي كند تو براي او چه مي كني ؟" به انجام رسيده است .
مدير عامل سازمان فرهنگي ورزشي  در بخش ديگري از سخنان خود به اقداماتي كه از سوي سازمان متبوعش در سطح شهري به انجام رسيده اشاره كرد و  افزود : در اين حوزه به هيات ها و مساجد شهر در مناسبت هاي مختلف ، بويژه جشن نيمه شعبان كمك هاي مادي و معنوي زيادي شده كه در اين راستا از 15 هيات و تشكل فرهنگي مذهبي در اجراي برنامه هاي جشن ميلاد نيمه شعبان حمايت به عمل آمده است .
وزيري نژادتاكيد كرد : از آنجاييكه هيات هاي مذهبي جزء تشكل هاي فرهنگي پيشرو در حوزه نكوداشت ها و شهادت ها ي ائمه هستند و از طرفي يكي از رسالت هاي سازمان در بخش تعميق مباني ديني و معرفتي در شهر به عنوان مهمترين آموزه هاي شهروندي بوده بايد گفت از سه سال قبل حمايت جدي از فعاليت هيات ها و تشكل هاي فرهنگي شهر بويژه در ولادت ها و شهادت هاي ائمه در دستور كار سازمان قرار داشته و دارد .
اين مقام مسئول همچنين با اشاره  به اقداماتي كه در بحث فضا سازي هاي شهري به عمل آمده اشاره  كرد و گفت : طي توافق به عمل آمده با سازمان زيبا سازي ، فضا سازي عمومي شهر بر عهده سازمان فرهنگي ورزشي بوده و فضا سازي تخصصي شهر توسط سازمان زيبا سازي  به انجام مي رسد .
وي تصريح كرد : در بخش فضا سازي تخصصي شهر ، از 9 تير ماه نصب ريسه هاي رنگي در سطح خيابان هاي شهر از قبيل خيام شمالي ، خيام وسط ، ورودي سلامگاه ، امامزاده حسين ، خيابان هاي طالقاني و شهرداري در دستور كار قرار گرفته و با ريسه هاي رنگي نسبت به فضا سازي عمومي شهر اقدام شده است .
وي ادامه داد : كليپ هاي ميلاد امام زمان (عج) از تلويزيونهاي شهري در حال پخش مي باشد و نيز فيكسچر هايي از سوي سازمان در اختيار دستگاه هاي غير دولتي قرار گرفته تا نسبت به اطلاع رساني برنامه هاي خود در نيمه شعبان اقدام كنند .
اين مقام مسئول در پايان گفت : بر اساس قرار داد منعقد شده با يك شركت فرهنگي ، از اين پس تزئينات و فضا سازي مراكز مختلف سازمان از قبيل فرهنگسرا ها ، خانه هاي فرهنگ و كتابخانه ها در 30 مناسبت مختلف سال از سوي اين شركت به انجام خواهد رسيد .
پايان پيام

 

تصاویر مرتبط