چهارشنبه ۱۳۹۱/۰۳/۳۱

باحضور مسئولان شهري و استاني صورت گرفت ؛

بهره برداري از 6 پروژه فرهنگي ورزشي در شهر قزوين

همزمان با شروع فصل تابستان 6 پروژه مهم فرهنگي ورزشي شهرداري قزوين با اعتباري بالغ بر 660 ميليون تومان در مركز استان به بهره برداري رسيد .

 

به گزارش روابط عمومي سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قزوين ؛ آيين بهره برداري از شش پروژه ي فرهنگي ورزشي شهر قزوين با حضور عباس ظاهري رئيس شوراي اسلامي شهر قزوين، فاطمه اشدري و شهلا عطايي از اعضاء شوراي اسلامي شهر، شهردار منطقه دو ، مدير كل نوسازي و تجهيز مدارس استان و تعدادي از مديران شهري و مدير عامل سازمان فرهنگي ورزشي برگزار شد .
سعيد وزيري نژاد در اين مراسم اظهار داشت : روند رشد و توسعه متوازن و پايدار شهر قزوين با شتاب خوبي در حال انجام است و در كنار توسعه فعاليت هاي حوزه خدمات شهري ، عمراني و ترافيكي به بخش فرهنگي ، ورزشي و اجتماعي نيز توجه خاصي شده كه ناشي از نگرش مثبت شوراي اسلامي شهر و مديريت شهري به اين بخش هاي مهم و تاثير گذار است .
وي ادامه داد : طي سالهاي اخير كلانشهر ها و شهرداري هاي مراكز استان هاي كشور به نهاد هاي اجتماعي تبديل شدند و علاوه برانجام فعاليت هاي خدماتي به حوزه فرهنگي و اجتماعي به صورت ويژه توجه دارند و در همايشهاي دوره اي خود به اين موارد مي پردازند .
وزيري نژاد تاكيد كرد : ارتقاء ميزان مقبوليت شهرداري و مشاركت مردم در فعاليت هاي اين نهاد و همكاري آنان در انجام پروژه ها ناشي از تقويت اين رويكرد مثبت است .
اين مقام مسئول توجه به بهره مندي پروژه هاي عمراني از پيوست هاي اجتماعي را نيز موجب افزايش رضايتمندي شهروندان برشمرد .
مدير عامل سازمان فرهنگي ورزشي در ادامه گزارشي از روند ارتقاء بودجه و اقدامات فرهنگي ، ورزشي و اجتماعي شهر قزوين طي سالهاي اخير ارائه داد و گفت : بودجه سازمان در سال 88، 28 ميليارد ريال بود كه در سال91 به حدود 100 ميليارد ريال رسيده است ، اين رشد 350 درصدي بودجه امروز براي شهر قزوين بهره مندي از 23 خانه فرهنگ ، فرهنگسرا و سوله ورزشي با متراژ 75 هزار متر مربع را در بر داشته است .
وي بيان كرد : در سال 88 محله اي به عنوان بازوي اجرايي سازمان با ما همكاري نداشت ولي امروزه از 14 محله و 14 فرهنگسرا برخورداريم كه مشاركت صحيح شهروندان را در پي داشته و يكي از دستاورد هاي مهم آن عيادت همزمان مسئولان و مردم در روز مبعث پيامبراكرم (ص) از بيماران ، كودكان بي سرپرست و سالمندان در قالب اجراي فاز اول طرح "محله ما" بوده است .
وي از اجراي بيش از 300 برنامه سالانه كه با تلاش مجموعه سازمان فرهنگي ورزشي در شهر به اجرا در مي آيد خبر داد و گفت : ميزان اين برنامه ها طي دو سال اخير افزايش چشمگيري پيدا كرده است چراكه تا سال 88 در طي سال تنها 100 برنامه مختلف در شهر قزوين به اجرا در مي آمد .
وزيري نژاد در ادامه گفت : امروز بيش از 120 لوح تقدير و سپاس از سوي مسئولين كشوري ، استاني و تشكلهاي مردمي به سازمان تعلق مي گيرد كه اين مقدار در سال 88 تنها 10 مورد بود .
اين مقام مسئول همچنين به برنامه هاي پيش روي سازمان متبوع خود اشاره كرد و گفت : خريد يك فرهنگسرا براي نواحي مينودر و كوثر ، تجهيز و تكميل فرهنگسراي شهيد رجايي در محله راه آهن ، ساخت يك مجموعه ورزشي شكيل و آبرومند در مصلي جنوب شهر ، ساماندهي مجموعه ورزشي شقايق _بعد از تحويل از سازمان پاركها و فضاي سبز _در دستور كار سازمان قرار دارد .
وي همچنين از تحويل مجموعه بزرگ فرهنگي مسجد النبي با متراژي در حدود دو هزار و 500 متر مربع با عنوان فرهنگسراي قرآن، دين و زندگي خبرداد و تصريح كرد : تكميل مجموعه ورزشي بزرگ چوبيندر در دستور كار قرار دارد تا در آينده ي نزديك براي استفاده ساكنين محل به بهره برداري برسد .
اين مقام مسئول بيان كرد: ساخت فرهنگسراي طبيعت در بوستان باراجين و فرهنگسراي حضرت امام خميني (ره) در خيابان دانشگاه در دستور كار امسال سازمان قرار دارد كه ظرف دو سال آتي به بهره برداري خواهند رسيد .
اين مقام مسئول در ادامه به پروژه هاي به بهره برداري رسيده اشاره كرد و گفت : 660 ميليون تومان اعتبار براي اين شش پروژه صرف شده است .
وي ياد آورشد: اولين زمين چمن مصنوعي شهرداري قزوين با اعتباري معادل 120 ميليون تومان در متراژ يكهزار متر مربع در انتهاي غياث آباد جنب بلوار دانشجو به بهره برداري رسيد .
وي ادامه داد: اين چمن مصنوعي از كشور تركيه خريداري شده و توسط بخش خصوصي با پايين ترين تعرفه در اختيار شهروندان قرار مي گيرد كه اميدواريم زمينه رفاه و نشاط بيشتر جوانان شهر را فراهم آورد .
وزيري نژاد بيان كرد : از زمين چمن مصنوعي ميلاد براي برگزاري مسابقات محلات استفاده خواهد شد و با توجه به نصب پروژكتور تا پاسي از شب نيز براي استفاده آماده بوده و مجهز به سرويس بهداشتي ، آبخوري ، رختكن و اتاق مديريت است .
مدير عامل سازمان فرهنگي ورزشي سپس گفت: مجموعه ورزشي سپهر به متراژ يكهزار و 300 متر مربع مساحت دارد و با اعتباري معادل 110 ميليون تومان به بهره برداري رسيده و در اختيار مردم قرار مي گيرد .
اين مقام مسئول در ادامه گفت: مجموعه ورزشي "سپهر" پروژه ي ديگري است كه با اعتباري معادل 110 ميليون تومان واقع در ضلع شمالي مجموعه ورزشي الغدير روبروي پارك شهداء افتتاح مي شود .
مدير عامل سازمان فرهنگي ورزشي ياد آور شد : اين مجموعه ي يكهزارو 300 متر مربعي از امكاناتي نظير ست هاي ورزشي و زمين اسكيت برخوردار است و مورد استفاده شهروندان و ساكنين محل قرار خواهد گرفت .
وزيري نژاد با اشاره به افتتاح مجموعه ورزشي "ياس" اظهار داشت : اين مجموعه ورزشي با اعتباري معادل 150 ميليون تومان در فضايي به مساحت 700 متر مربع در كوچه حكيم واقع در خيابان تهران قديم احداث شده است .
وي تصريح كرد : اين پروژه در ابتدا يك خانه مسكوني قديمي بوده كه بعد از تخريب ، زير سازي ، آسفالت و ديگر اقدامات نسبت به زيبا سازي و تجهيز آن شامل نصب ست هاي ورزشي از سوي سازمان فرهنگي ورزشي تلاش شده است تا مردم قزوين و بويژه ساكنين محل از اين مجموعه ورزشي استفاده درستي ببرند .
وزيري نژاد در رابطه با پروژه قرائت خانه كه در خيابان سعدي (محله خلفا) احداث شده است توضيح داد : بعد از تجربه اول تبديل پناهگاه ميدان عارف به قرائت خانه و استقبال بي نظير دانش آموزان و دانشجويان از اين مكان ، سازمان مصمم شد نسبت به آماده سازي پناهگاه خيابان سعدي براي استفاده فرهنگي جوانان و نوجوانان شهر اقدام كند .
اين مقام مسئول گفت : اقداماتي نظير سيمان و سنگ كاري ، ديوار كوبي ، انشعاب آب ، برق ، گاز و تلفن ، خريد تجهيزات و احداث سرويس بهداشتي براي اين پروژه به انجام رسيده است .
وزيري نژاد در پايان در رابطه با پروژه نمازخانه ورزشگاه شهيد بابايي بيان كرد : اين پروژه 25 متر مربعي با هزينه اي معادل 20 ميليون تومان به همت سازمان فرهنگي ورزشي ساخت و تجهيز شده است و بعد از افتتاح بلافاصله مورد بهره برداري قرار خواهد گرفت .
اين مقام مسئول همچنين در رابطه با ست هاي ورزشي نصب شده در پاركهاي سطح شهر كه پروژه مهم ديگري به بهره بردار ي رسيده بود اظهار داشت : 201 دستگاه ورزشي با اعتباري معادل 220 ميليون تومان در 16 پارك و محله شهر قزوين نصب شده است .
 
پايان پيام

 

تصاویر مرتبط