سه‌شنبه ۱۳۹۱/۰۳/۳۰

كاظمي، مديرعامل سازمان پارك‌ها و فضاي سبز شهرداري قزوين:

امسال زمين‌هاي بازي كودكان به طور كامل استانداردسازي مي‌شود

امسال زمين‌هاي بازي كودكان بوستان هاي قزوين بطور كامل استانداردسازي مي‌شود و تا دو ماه آينده چهار فضاي بازي كودك در بوستان باراجين احداث مي‌شود.

 

مديرعامل سازمان پارك‌ها و فضاي سبز شهرداري قزوين گفت: تا دو ماه آينده چهار فضاي استاندارد براي بازي كودكان در بوستان باراجين احداث مي‌شود.
به گزارش اداره روابط عمومي شهرداري قزوين؛ سيد مهدي كاظمي كه در برنامه تلويزيوني پيام شهر سخن مي‌گفت، با اشاره به برنامه‌هاي مهم سال جاري افزود: با توجه به نياز شهروندان امسال توسعه پارك‌ها، فضاي سبز كمربندي‌ها و درختكاري جامع از پروژه‌هاي مهم اين مجموعه مي‌باشد.
وي با اعلام اينكه تا سال آينده دهكده طبيعت در بوستان باراجين افتتاح مي‌شود، بيان كرد: با توجه به توسعه شهرنشيني نياز شهروندان به بوستان و مراكز تفريحي نسبت به گذشته بيشتر شده است بر اين اساس مديريت شهري در تلاش است اين نياز را به طور كامل مرتفع كند.
كاظمي اضافه كرد: شهري پايدار است كه علاوه بر مديريت منسجم فضاي سبز قابل قبولي داشته باشد و اين رويكرد برنامه‌هاي اين مجموعه است.
اين مسوول با بيان اينكه توسعه پارك‌ها با استانداردهاي روز يكي از اهداف مهم مديريت شهري است، گفت: فضاي سبز و پارك‌ها مكاني امن براي تفريح و پركردن اوقات فراغت جوانان و خانواده‌ها است، بر اين اساس بايد اين مكان‌ها توسعه بيشتري پيدا كنند.
مديرعامل سازمان پارك‌ها و فضاي سبز شهرداري قزوين اظهار كرد: خوشبختانه شهروندان قزويني روحيه خيلي خوبي براي استفاده از طبيعت دارند، بر اين اساس براي استفاده همه اقشار از بوستان‌ها برنامه‌ريزي‌هاي خوبي شده است.
وي ادامه داد: استانداردسازي زمين‌هاي بازي كودكان يكي از برنامه‌هاي اين مجموعه است كه امسال بطور كامل اين برنامه تحقق پيدا خواهد كرد.
كاظمي با اشاره به حضور دستفروشان در بوستان‌ها گفت: حضور دستفروشان در بوستان‌ها غيرقانوني است و به شهروندان توصيه مي‌شود كه از دستفروشان تنقلات غيربهداشتي خريداري نكنند چراكه با توجه به سيستم همجواري پارك‌ها به مراكز خريد شهروندان مي‌توانند نيازهاي خود را به صورت بهداشتي مرتفع كنند.
اين مسوول ادامه داد: مناسب سازي ورودي پارك‌ها براي معلولين يكي از سياست‌هاي مهم شهرداري است و اين موضوع به طور جدي در دستور كار مديريت شهري قرار دارد.
مديرعامل سازمان پارك‌ها و فضاي سبز شهرداري قزوين افزود: سرويس بهداشتي مخصوص معلولان در بوستان ها براي استفاده وجود دارد اما به دليل برخي مسايل درب آنها بسته است و براي استفاده بايد با نگهبان پارك هماهنگ شود.
وي با بيان اينكه در بوستان دهخدا و معلم براي معلولين وسايل بازي ويژه نصب شده است،افزود: نگه داري سرويس‌هاي بهداشتي در بوستان‌ها به دليل استفاده نادرست معتادين و برخي از افراد كار سختي است و اين موضوع باعث نارضايتي شهروندان شده است.
كاظمي بيان كرد: به دليل كمبود پارك در برخي محلات احداث بوستان محله در دستور كار مديريت شهري قرار گرفته است تا شهروندان دسترسي راحتري براي استفاده از بوستان پيدا كنند كه در حال حاضر در منطقه ملاصدرا، دانش، اصفهان و فردوسي بوستان محله احداث شده است.
وي با اشاره به توسعه بوستان بانوان در آينده گفت: در اين بوستان برنامه‌هاي نرم افزاري زيادي اجرايي مي شود و اين بوستان مكان خوبي براي اين مهم است.
اين مسوول تصريح كرد: شهروندان بايد دقت بيشتري در نگه داري بوستان‌ها داشته باشند.
پايان پيام    

 

تصاویر مرتبط