یکشنبه ۱۳۹۱/۰۳/۲۸

کاظمي، مدير عامل سازمان پارك ها و فضاي سبز شهرداري قزوين:

مشاركت شهروندان، هزينه هاي حفظ و نگهداري فضاي سبز راكاهش مي دهد

با توجه به نزديك شدن به فصل تابستان و افزايش بهره مندي شهروندان از امكانات و تجهيزات بوستان ها، مشاركت مردمي در حفاظت از اين فضاها، هزينه هاي نگهداري را به طور قابل ملاحظه اي كاهش مي دهد.

 

سيد مهدي كاظمي، مدير عامل سازمان پارك ها و فضاي سبز شهرداري قزوين گفت: فضاي سبز شهري  از مولفه هاي مهم نشاط و شادابي و عاملي مهم در کاهش انواع آلودگيها  و افزايش زيبايي منظرشهري  است و مشاركت شهروندان، نقش بسزايي در حفظ كيفيت هاي فضاي سبز شهر دارد.
 مدير عامل سازمان پارك ها و فضاي سبز شهرداري قزوين افزود: با توجه به اهميت فضاي سبز و در راستاي ارتقاي سرانه هر شهروند ، روند توسعه فضاي سبز رو به افزايش است كه به موازات آن هر ساله هزينه‌هاي زيادي صرف  نگهداري آن مي‌شود.
كاظمي ادامه داد: شهر قزوين در حال حاضر قريب به  500 هکتار فضاي سبز  دارد که  حفظ و نگهداري آن  شامل سلسله اقدامات مستمر به زراعي و بازپيرايي است، از اين رو مشاركت شهروندان در نگهداري فضاي سبز و رعايت حقوق شهروندي علاوه بر ايجاد محيطي دلنشين، موجب كاهش قابل ملاحظه هزينه هاي حفظ و نگهداري فضاي سبز مي شود.
در خاتمه  روابط عمومي اين سازمان، با آرزوي بهره مندي شهروندان از تفرجگاه هاي عمومي شهر وگذراندن ساعاتي خوش در بوستان هاي شهري انتظار دارد شهروندان با رعايت نكات زير همچون گذشته هميار اين سازمان باشند.
1-  ازتردد وسايل نقليه(موتور و دوچرخه) و اسکيت بازي در معابر بوستان  خودداري نماييم.
2- به فرزندان خود بياموزيم که از شکستن سرشاخه هاي درختان و درختچه ها خودداري نمايند.
3-  وسايل بازيگاه متناسب با رده  سني کودکان و نوجوانان طراحي و ساخته شده و استفاده بزرگترها موجب استهلاک زود هنگام آن مي شود.
4-آب هاي موجود در بوستان قابل شرب نيست ، جهت آشاميدن آب از جايگاه ويژه آبخوري استفاده کنيم.
5- قبل از استفاده از وسايل بدنسازي ، ابتدا راهنماي استفاده از آن را مطالعه کنيم.
6- کف پوش فوم بازيگاه جهت تامين ايمني کودکان تعبيه شده، بنابراين در نگهداري آن كوشا باشيم.
7-  سرخوردن به صورت معکوس ، بالا رفتن از سطح سرسره و... براي کودکان حادثه ساز است.
پايان پيام

 

تصاویر مرتبط