سه‌شنبه ۱۳۹۱/۰۲/۱۲

در اولين جلسه کميسيون هماهنگي امور اجرايي شهر قزوين مطرح شد:

هزينه حفاري در فصول بارندگي دو برابر اخذ مي شود

اولين جلسه کميسيون هماهنگي امور اجرايي شهر به اعلام کليات طرح هاي دستگاه هاي خدمات رسان قزوين در سال جاري برگزار شد.

 

به گزارش پيام شهر؛ رييس كميسيون هماهنگي امور اجرايي شهر در اين نشست ضمن تاكيد بر ضرورت اجراي دقيق دستورالعمل اين كميسيون در سال جاري گفت: در صورت حفاري، از سوي هر يك از دستگاه ها در سطح شهر پس از مهرماه، هزينه هاي مربوط به مجوز ها دو برابر اخذ مي شود تا به صورت يك عامل باز دارنده مانع از حفاري در فصول بارندگي شود.
عليرضا هنرور خاطر نشان كرد: در خصوص رعايت اصول فني و ايمني پيش از شروع كار، حين و پس از انجام عمليات حفاري از سوي دستگاه هاي اجرايي، مانند علامت گذاري هاي هشدار و ترافيك محل انجام طرح و نيز اطلاع رساني پيش از طرح به شهروندان هر محل اقدام كنند تا هم آرامش رواني همشهريان و هم ضريب ايمني انجام پروژه را بالا ببرند.
رشوند، نماينده معاونت حمل و نقل ترافيک شهرداري قزوين نيز در اين نشست از تجهيز 18 تقاطع جديد به دوربين هاي مرکز کنترل خبر داد و گفت: پيش بيني کرده‌ايم سال جاري براي تجهيز اين تقاطع ها نياز به 20 کيلومتر فيبر نوري است که با استفاده از فن آوري هاي روز با عنوان ميکرو داکت به صورت حفاري هاي محدود به عرض هفت سانتي متري انجام مي شود كه بخش اول آن حد فاصل چهارراه فلسطين تا تقاطع بوعلي و خيام است.
صراف، نماينده شرکت آب و فاضلاب و مدير امور آب منطقه اي قزوين نيز در اين جلسه خاطر نشان کرد: همزمان با اصلاح شبکه اصلي، اصلاح انشعابات هر محله را در برنامه داريم و تنها نيازمند صدور مجوزهاي لازم از سوي شهرداري براي زون بندي به منظور حل مشکل فشار آب در سطح شهر به ويژه منطقه پونک هستيم.
صراف افزود: اگر چه طبق قانون، حفظ فشار آب از طبقه چهارم به بالا در ساختمان هاي شهري جزو تعهد اين شرکت نيست اما براي جلب رضايت شهروندان اين طرح را در برنامه خود قرار داده ايم كه هماهنگي هر چه بيشتر دو مركز فوريتي امور آب با شماره 122 و همچنين  137 شهرداري را با يكديگر، جهت آگاهي از موارد كمبود فشار آب در سطح شهر را طلب مي كند.
وي با بيان اينکه مسئله تعمير آسفالت و روکش حفاري هاي ضروري و اضطراري، با در نظر گرفتن يک بند در قراردادهاي پيمانکاران اين شركت رفع شده گفت: اميدواريم در سال 91 با همکاري هر چه بيشتر طرفين، خدماتي با کيفيت به شهرداري و شهروندان ارايه کنيم و حفاري‌ها را در زمان مقرر انجام داده تا مجبور به حفاري در فصول سرد و با شرايط جوي نامناسب نشويم.
در ادامه اين نشست کاظمي، نماينده شرکت توزيع نيروي برق استان اعلام كرد: به محض تامين اعتبار، اين شركت پروژه هاي خود را آغاز مي کند تا حفاري ها پيش از فصول بارندگي به پايان برسد.
وي خواهان هماهنگي هاي بيشتر شرکت آب و فاضلاب در حفاري هاي اضطراري خود با اين نهاد شد و ا‌ظهار كرد: در صورت انجام اين هماهنگي ها و حضور كارشناسان شركت برق در حين عمليات حفاري مي توان مانع از بروز مشكل خاموشي پس از انجام حفاري، مانند آنچه که در آغاز سال اتفاق افتاد، شد.
رحماني نماينده برق منطقه زنجان – قزوين نيز در اين جلسه عنوان کرد: هنگام انجام طرح ها و پروژه عمراني، سازمان هاي مختلف، بايد حريم مربوط به خطوط انتقال برق در شهر را رعايت كنند.
در اين جلسه صالحي، نماينده شرکت گاز استان با اعلام عقد قرارداد با پيمانكاران و آمادگي انجام طرح هاي خود در مدت زمان تعيين شده گفت: انتظار مي رود طبق برنامه پروژه هاي اين مجموعه تا آبان ماه به پايان رسد، همچنين در خصوص پرداخت ماليات بر ارزش افزوده به شهرداري نيازمند دريافت کد اقتصادي از سوي اين نهاد هستيم که اگر هماهنگي هاي لازم صورت بگيرد و هر چه زودتر نسبت به پرداخت آن اقدام خواهيم کرد.
سرهنگ توحيدي نيز در اين نشست خواهان هماهنگي هر چه بيشتر مجريان و پيمانکاران پروژه با نيروي انتظامي و نيز ارايه طرح ترافيک از سوي آنان براي هريک از عمليات عمراني و يا حفاري در سطح شهر به اين نهاد شد.
هنرور، رييس كميسيون هماهنگي و امور اجرايي شهر نيز از انجام طرح اجراي فيبر نوري از محل شهرداري منطقه دو تا مرکز صدا وسيماي استان خبر داد و گفت: اين طرح نيز مانند پروژه هاي ساير دستگاه هاي زير مجموعه به کميسيون خواهد آمد تا جهت انجام آن، تصميم گيري و هماهنگي صورت گيرد.
هنرور با اشاره به برگزاري کميته حفاري مناطق سه گانه شهرداري قزوين، از نماينده نيروي انتظامي و شرکت انتقال برق منطقه اي زنجان خواست که نمايندگان تام الاختيار خود را جهت حضور و هماهنگي براي اخذ استعلام و مجوز از سوي ساير دستگاه ها به کميته هاي حفاري معرفي کنند.
وي همچنين بيان کرد: شرکت برق منطقه اي زنجان نيز نقشه تاسيسات زير و رو زميني، آيين نامه ها خود و قوانين حفظ حريم خطوط انتقال برق را به بانك اطلاعاتي شهر ارايه کند تا جهت رعايت ظوابط مربوطه در اختيار ساير دستگاه ها قرار گيرد.
رييس كميسيون هماهنگي و امور اجرايي شهر در پايان افزود: ارايه طرح ترافيک براي پروژه هاي کلان از سوي پيمانكار به معاونت حمل و نقل و ترافيك شهرداري و نيروي انتظامي، امري غير قابل اجتناب است اما براي طرح هاي کوچک نمي توان به انتظار تهيه اين طرح و تصويب آن از سوي نهادهاي مرتبط شد، در واقع اين خلا با حضور نمايندگان اين دو نهاد در کميته حفاري جبران مي شود.
پايان پيام

 

تصاویر مرتبط