سه‌شنبه ۱۳۹۱/۰۲/۱۲

مدير عامل سازمان مديريت پسماند شهرداري قزوين خبرداد:

جمع آوري و معدوم سازي 86 قلاده سگ ولگرد در سطح شهر قزوين

مدير عامل سازمان مديريت پسماند شهرداري قزوين از جمع آوري و معدوم سازي 86 قلاده سگ ولگرد در محدوده روستاي سلطان آباد خبر داد.

 

عباس عسگري مدير عامل سازمان مديريت پسماند شهرداري قزوين با اشاره به اينكه يكي از مشكلات مهم بهداشتي و اجتماعي  در بسياري از شهر ها و روستا هاي كشور وجود حيوانات ناقل به خصوص سگ هاي ولگرد مي باشد در خصوص معدوم سازي حيوانات ناقل خاطر نشان كرد: بر اساس مفاد بند 15ماده55قانون شهرداري ها جلوگيري از شيوع امراض مسري و جمع آوري حيوانات بلاصاحب و دفع آن از وظايف شهرداري ها مي باشد، لذا شهرداري قزوين اين فعاليت را از سال 84 به سازمان مديريت پسماند محول نمود.
وي اضافه كرد: در همين راستا سازمان مديريت پسماند شهرداري قزوين نيز با تشكيل واحد كنترل حيوانات ناقل بيماري به انسان اقدام به اجراي اين قانون نموده است و .با واگذاري كار به بخش خصوصي و نظارت مستقيم سازمان ساليانه حدود1800قلاده سگ در سطح شهر قزوين و18 روستا در حريم شهر معدوم  مي شود  .
عسگري در ادامه افزود: اكيپ اجرايي واحد اتلاف با گشت زني در سطح شهر و حريم آن ويا با تماس تلفني شهروندان  و يا گزارش ايستگاه هاي خدمات شهري، به محل اعزام و نسبت به معدوم سازي اين حيوانات  اقدام نموده  سپس به جايگاه دفن زباله منتقل ودرون ترانشه مخصوص با پوشش آهك دفن مي كنند.
مدير عامل سازمان مديريت پسماند بيان كرد:  در همين راستا و با در خواست سازمان حفاظت محيط زيست استان مبني بر شكايات مردمي در خصوص وجود تعداد بالايي از سگهاي ولگرد در محدوده روستاي سلطان آباد قاقازان اكيپ اجرايي به محل اعزام شد و در نهايت تعداد 86 قلاده سگ در اين محدوده معدوم و لاشه ها به جايگاه دفن منتقل شد.
اين مقام مسوول در ادامه مباحث خود ابراز كرد: اين سازمان در راستاي دستورالعمل كارگروه كنترل حيوانات ناقل در نظر دارد به جاي معدوم كردن  با  استفاده ازسلاح گرم، در آينده نزديك  طرح زنده گيري و مرگ با ترحم را با احداث ساخت كمپ نگهداري در جايگاه دفن زباله در محمد آباد به منظورامنيت و آرامش روانيشهروندان و نيرو هاي كنترل كننده حيوانات ناقل، ،به كارگيري روش انساني و شرعي،امكان صيد سگ هاي ولگرد با نژاد خوب و واكسيناسيونآن با استقبال عمومي كه شهروندان عزيز از اين  طرح داشتند به اجراء در آورد .
پايان پيام

 

تصاویر مرتبط