یکشنبه ۱۴۰۲/۱۰/۱۰

باجلان، رئیس اداره تدوین و مقررات شهرداری قزوین:

مشخصات شرکت‌های طراحی و نصب آسانسور در پروانه‌های ساختمانی ثبت می‌شود

باجلان، رئیس اداره تدوین و مقررات معاونت شهرسازی و معماری شهرداری قزوین از ثبت مشخصات شرکت‌های طراحی و نصب آسانسور در پروانه‌های ساختمانی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری قزوین؛ باجلان با اعلام خبر فوق گفت: این اقدام در راستای ساماندهی فرآیند طراحی، نصب، بهره برداری آسانسور، تامین کیفیت مطلوب فروش، نصب و راه اندازی آسانسور استان و تامین منافع بهره برداران آسانسور صورت گرفته است.

 

وی بیان کرد:  عنوان شرکتهای طراحی و نصب آسانسور در مرحله ترخیص نقشه‌ها جهت درج در پروانه‌های ساختمانی از سوی سازمان نظام مهندسی ساختمان معرفی خواهد شد.

.

این مسئول تصریح کرد: این موضوع مصوبه شورای فنی استان است که اکنون به مناطق 4گانه شهرداری قزوین ابلاغ شده است.

 

وی با تاکید بر اینکه اخذ تائیدیه استاندارد آسانسور یکی از الزامات مهم صدور هرگونه پروانه ساختمانی از سوی مناطق چهار گانه است، بیان کرد: با ثبت مشخصات شرکت‌های طراحی و نصب آسانسور از ابتدای کار  برای صدور پروانه‌های ساختمانی روند اخذ تائیدیه آسانسور را تسهیل خواهد کرد.

 

این مسئول افزود: یکی از ضروری ترین تجهیزات در ساختمان‌های چند طبقه، آسانسورها هستند، بر این اساس موضوعات ایمنی در مورد آسانسورها از مسائل مهم می‌باشد.

 

وی در خاتمه گفت: یکی از الزامات صدور پروانه پایان کار ساختمان‌های دارای آسانسور از سوی شهرداری ها، ارائه تاییدیه ایمنی آسانسور صادرشده توسط اداره کل استاندارد استان از سوی بهره برداران و مالکان به شهرداری های مناطق مربوطه است و در صورت عدم ارائه تاییدیه استاندارد آسانسور، پروانه پایان کار ساختمان از سوی شهرداری صادر نمی‌شود.

 

انتهای پیام/        

تصاویر مرتبط