شنبه ۱۳۹۱/۰۲/۰۹

وزيري نژاد، مدير عامل سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قزوين تاکيد کر

ايجاد حال وهواي فاطمي درقزوين بااجراي برنامه‌هاي سازمان فرهنگي ورزشي

مديرعامل سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قزوين از اجراي برنامه‌هاي مختلف اين سازمان، در ايام فاطميه خبرداد.

 

به گزارش روابط عمومي سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قزوين؛ مهندس سعيد وزيري نژاد اقدامات سازمان متبوع خود در ايام فاطميه را تشريح کرد و گفت : همزمان با ايام سوگواري حضرت زهرا (س) اقدامات مختلفي از سوي دستگاه فرهنگي مديريت شهري قزوين به اجرا در آمده است.
وي اظهارداشت : سياهپوش کردن سطح شهر با استفاده از 30 فيکسچر و 370 تير برد در دستور کار قرار گرفته و نيز دو پل عابر پياده به اين منظور اختصاص پيدا کرده است.
اين مقام مسوول خبر داد : 14 محله شهر قزوين به همراه خيابانها و مسيرهاي پر تردد شامل سپه، خيام، راه آهن، وليعصر و طالقاني با استفاده از حدود يکهزارو 500 پارچه مشکي سياهپوش شد.
وزيري نژاد ياد آور شد : کتاب «فرياد روشن فاطمي» در 5 هزار جلد در محلات شهر توزيع شد اين کار با هدف شناساندن ابعاد مختلف زندگي حضرت زهرا (س) صورت گرفت که بر اساس آن مسابقه پيامکي طراحي شده و به 30 نفر از کساني که پاسخ درست بدهند جوايزي اهداء مي‌شود.
مدير عامل سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قزوين افزود : 14 مراسم عزاداري در سطح چهارده محله قزوين در طي اين مدت به انجام رسيده است و از واعظان و مداحان مطرح ا ستاني بهره گرفته شده است.
اين مقام مسوول ادامه داد : برگزاري مسابقه «روايت نور» نيز از جمله مسابقاتي بود که به شکل پيامکي در شهر به اجرا در آمد. 
وي تصريح کرد : سه هزار برچسب با محتواي ايام فاطميه تهيه شده که در شيشه عقب اتوبوس‌ها و تاکسي‌هاي سطح شهر چسبانده شده است. 
وي از ارسال 5 هزار پيامک با محتواي احاديث و جملاتي از حضرت زهرا (س) به شهروندان خبر داد و گفت : اين پيامک ها متناسب با روزشمار ايام فاطميه از طريق سامانه پيامکي سازمان فرهنگي ورزشي به شهروندان فرستاده شده است؛ همچنين ارسال بلوتوث هاي فاطمي نيز به شکل دسته جمعي در محله‌هاي پر رفت وآمد شهر در اختيار مردم قرار گرفت.
اين مقام مسوول ياد آور شد : توليد تيزر فاطمي به منظور پخش از تلويزيون‌هاي شهري و نيز ايجاد 10 ايستگاه صلواتي در مسير حرکت عزاداران فاطمه زهرا (س) در روز شهادت ايشان و توزيع شير، شربت و چاي در بين دسته‌هاي عزاداري از جمله برنامه‌هاي سازمان در ايام فاطميه را تشکيل مي‌دهد.
وزيري نژاد همچنين از توزيع 14 دستگاه اذان گوي هوشمند به محلات فعال سطح شهر همزمان با اين ايام خبر داد.
وي در بخش بعدي صحبت‌هاي خود در رابطه با تفاوتهاي برنامه‌هاي ايام فاطميه امسال با سالهاي قبل اظهار داشت : با توجه به اينکه نمايشگاه سوگواره فاطمي در سال 90 برپا شد و امسال شاهد فعاليت آن نبوديم ولي هماهنگي صورت گرفت تا هيآت هاي مذهبي فعال شهر، از نمايشگاه استان قم بازديد ي به عمل آورند و از تجارب آنها براي برگزاري نمايشگاه در سالهاي آتي بهره ببرند.
  وي گفت : افزايش ايستگاههاي صلواتي در روز شهادت حضرت زهرا (س)، سياهپوش کردن محلات با استفاده از توان مردمي و چاپ احاديث و جملات معروف پيامبراکرم (ص) و امامان درباره حضرت زهرا (س) در پارچه‌هاي عمودي از ديگر برنامه‌هاي خاص امسال در ايام عزاداري صديقه کبري (س) تلقي مي‌شود.
 وي در پايان گفت : سعي کرديم برنامه‌هاي امسال را با کيفيت و هدفمند تر از سالهاي قبل به انجام برسانيم و در سطح محلات شهرضمن برگزاري مراسم‌هاي عزاداري و ديگر موارد از ظرفيت و توان روحانيون و مداحان شاخص بهره ببريم.
 

 

تصاویر مرتبط