سه‌شنبه ۱۳۹۰/۱۲/۰۹

مديرعامل سازمان حمل ونقل و ترافِيک شهرداري قزوين خبر داد؛

بهره‌برداري از دو پارکينگ تاپايان اسفند ماه سالجاري درخيابان طالقاني

با توجه به ضرورت احداث پارکينگ در خيابان طالقاني به علت عدم وجود فضاي پارک کافي و افزايش تقاضاي پارکينگ پس از افتتاح مجتمع‎هاي تجاري در حال احداث در خيابان طالقاني اقدامات لازم براي آماده سازي دو پارکينگ در حال انجام است.

 

 
اسماعيل عرشيان،مديرعامل سازمان حمل و نقل و ترافيک شهرداري قزوين گفت: با توجه به افزايش تردد خودرو در خيابان طالقاني تا پايان اسفند ماه سال جاري دو پارکينگ در اين محور به بهره‌برداري خواهد رسيد.
به گزارش روابط عمومي سازمان حمل و نقل و ترافيک شهرداري قزوين؛ عرشيان مديرعامل سازمان حمل و نقل و ترافيک شهرداري قزوين با بيان اينکه خيابان طالقاني يکي از محورهاي شرقي – غربي شهر قزوين مي‌باشد که نقش ساختاري آن با کاربري‌هاي تجاري متعدد و مراکز موجود در حال ساخت باعث شده محور به يکي از محورهاي پرتردد تبديل شود، گفت:  خيابان طالقاني يکي از نقاط پر ترافيک شهر قزوين مي‌باشد که تراکم  بخش هاي اداري و مسکوني بدون در نظرگرفتن فضاي کافي براي پارکينگ، تخلفات رانندگان درحين پارک خودرو و مواردي از اين دست باعث شده بر تشديد بحران پارکينگ دراين خيابان کم عرض افزوده شود.
عرشيان باتصريح اينکه باتوجه به ضرورت احداث پارکينگ دراين خيابان به علت عدم وجود فضاي پارک کافي و افزايش تقاضاي پارکينگ پس ازافتتاح مجتمعهاي تجاري درحال احداث دراين خيابان اقدامات لازم درخصوص آماده سازي دو پارکينگ درحال انجام است، بيان کرد: براي اين مهم بخش باز اراضي واقع در طرح به سازي ونوسازي محله پنبه ريسه (اراضي تملک شده بر محور طالقاني، روبروي آژانس مسافرتي عنقا) را به عنوان پارکينگ عمومي جهت مديريت تقاضاي پارکينگ و خدمات دهي به شهروندان تاپايان اسفند ماه سالجاري به بهره‌برداري خواهند رسيد.
مدير عامل سازمان ترافيک و حم ونقل شهرداري قزوين مدت اجراي اين طرح مهم را يک ماه دانست و اشاره کرد: امروزه معضل کمبود محل توقف در محدوده مرکزي شهر گريبانگير بيشتر شهرها شده است و اين معضل باعث شده زمان توسط توقف اتومبيل ‌هاي سواري شخصي در شهرها بيشتر از مدت زمان حرکت آنها باشد.
پيش‌بيني فضاي مناسب پارکينگ براي اتومبيل‌ها از نيازهاي اساسي شهرهاي امروزي است که در راستاي رفاه و آسايش شهروندان بايد در برنامه کاري مديران شهري قرار گيرد.
عرشيان با اظهار اينکه گران بودن و محدود بودن زمين براي احداث پارکينگ در مرکز شهر باعث شده مشکل ترافيک و کمبود ترافيک تشديد پيداکند،افزود: از طرفي هم توقف‌هاي حاشيه اي و فقدان پارکينگ باعث شد هم شکل ترافيک به يک  معضل تبديل شود.
پايان پيام
 

 

تصاویر مرتبط