دوشنبه ۱۳۹۰/۱۲/۰۱

حق لطفي، معاون عمراني شهرداري قزوين؛

درسال‌هاي آينده شهروندان شاهد تحول دربهبود عبور و مرورشهري خواهند بود

در سال‌هاي آينده طبق برنامه ريزي صورت گرفته شهروندان شاهد تحول در بهبود عبور و مرور شهري و سيماي منظر شهري خواهند بود.

 

مسعود حق لطفي، معاون عمراني شهرداري قزوين گفت: در بودجه سال آينده پيش بيني شده است که اقدامات مهمي در زمينه احداث تقاطع هاي غيرهمسطح، آسفالت، بهبود عبور و مرور شهري و سيماي منظر شهري انجام خواهد شد که نسبت به سال‌هاي  گذشته حجم کاري در اين زمينه بسيار افزايش يافته است.
به گزارش اداره روابط عمومي شهرداري قزوين، حق لطفي که در برنامه تلويزيوني پيام شهر سخن مي‌گفت با بيان اينکه  فعاليت هاي عمراني در سطح شهر با همکاري و مشارکت دستگاه هاي ذيربط، دستگاه هاي خدمات رسان ، مسوولين استاني و شهروندان اجرايي مي‌شود، بيان کرد: اين معاونت براي اجرايي کردن پروژه‌هاي عمراني نيازمند تعامل صد در صد با شهروندان است تا بتواند آن را با کيفيت مطلوب عملياتي کند.
وي به تشريح پروژه هاي عمراني در حال اجرا در سطح شهر پرداخت و گفت: بسياري از پروژه‌هاي عمراني که در سال 89 عمليات اجرايي آن آغاز شده بود در سال 90 شاهد بهره‌برداري آن بوديم.
معاون عمراني شهرداري قزوين با اشاره به پروژه‌هاي عمراني احداث برج‌هاي مسکوني و تجاري در سطح شهر بيان کرد: از سال 89 احداث 9 تقاطع غير همسطح در سطح شهر اجرايي شد که هم اکنون شاهد بهره برداري برخي از اين تقاطع ها هستيم و برخي ديگر در سال‌هاي آينده به بهره برداري خواهد رسيد.
اين مقام مسوول  با بيان اينکه احداث تقاطع هاي غير همسطح ارتباط نزديکي با زندگي شهروندان دارد، افزود: با احداث اين تقاطع ها ترافيک سخت شهر قزوين، تسهيل خواهد شد و شهروندان به يک آرامش خاصي در عبور و مرور شهري خواهند رسيد.
حق لطفي با تشريح اينکه پروژه‌هاي اجرايي شاخص در سطح شهر توسط کارگروهاي قزوين+20 و نخبگان شهري برنامه ريزي شده و به مرحله اجرا رسيده است، گفت: شهرداري قزوين براي اجرايي کردن پروژه هاي شاخص از منابع مختلف تامين اعتبار کرده است و اين جريان از سال 89 آغاز گرديده و در سال 90 جهش فوق العاده‌اي به خود گرفته است.
وي با بيان اينکه پروژه هاي عمراني در سال 90با 80 درصد پيشرفت فيزيکي با سرعت در حال انجام است، بيان کرد: احداث تقاطع غير همسطح يکي از بهترين پروژه هاي عمراني است که علاوه بر يک نماد شهري، يک فضاي مناسب ورزشي و بوستان براي شهروندان خواهد بود.
معاون عمراني شهرداري قزوين با تاکيد بر اينکه عمليات‌هاي عمراني در سطح شهر با قاطعيت ادامه دارد، افزود: پروژه هاي عمراني طبق برنامه زمانبندي شده در حال اجرا است و وعده ما براي اتمام پروژه ها به موقع تحقق پيدا خواهد کرد.
اين مقام مسوول با تصريح اينکه شرايط جوي بر روند اجراي پروژه هاي عمراني تاثيري ندارد، گفت: يکي از وظايف ما تغيير بافت و منظر شهري قبل، حين و بعد از اجراي پروژه هاي عمراني مي‌باشد و در انجام پروژه ها تلاش شده است که چهره شهر با محصور کردن فضاي اجرايي پروژه ها حفظ شود.
حق لطفي با اظهار اينکه برنامه ريزي هاي خوبي براي بهبود عبور و مرو ر شهروندان و سيماي منظر شهري شده است و طبق برنامه ريزي در حال حرکت هستيم، بيان کرد: در سال آينده براي رفاه حال شهروندان برنامه ريزي جدي براي آسفالت معابر اصلي و فرعي و اجراي پياده‌روسازي‌ها شده است.

 

تصاویر مرتبط