دوشنبه ۱۳۹۰/۱۲/۰۱

با هدف ارايه خدمات مطلوب به شهروندان و مسافران نوروزي؛

ستاد نوروزي شهرداري قزوين با شعار "استقبال از بهاران، خدمت به شهروندان" آغاز به کار کرد

ستاد نوروزي شهرداري قزوين با شعار "استقبال از بهاران، خدمت به شهروندان" به شهروندان و مسافران در نوروز 91 ارايه خدمات خواهد داد.

 

اولين جلسه برنامه‌ريزي توسط ستاد نوروزي شهرداري قزوين براي ارايه خدمات به شهروندان و مسافران نوروزي در ايام تعطيلات نوروزي سال 91 با شعار "استقبال از بهاران، خدمت به شهروندان" برگزار شد.
به گزارش اداره روابط عمومي شهرداري قزوين؛ دربندي زاده معاون خدمات شهري شهرداري قزوين در اين جلسه به تشريح وظايف سازمان‌هاي وابسته به شهرداري براي ارايه خدمات به شهروندان و مسافران نوروزي سال 91 پرداخت و بيان کرد: امسال همانند سال گذشته شهرداري قزوين ميزبان جشنواره اسباب بازي در ايام نوروز است و اين موضوع براي مديريت شهري بسيار مهم است که براي اجراي درست آن نيازمند همکاري مسوولين شهري مي‌باشد.
وي با بيان اينکه مسووليت برگزاري جشنواره اسباب بازي بر عهده سازمان فرهنگي و ورزشي مي‌باشد، بيان کرد: شهرداري قزوين در سال گذشته تجربه برگزاري اين جشنواره را داشته است بر اين اساس امسال بايد اين جشنواره با کيفيت بهتري برگزار شود، به گونه‌اي که براي شهروندان و گردشگران اين جشنواره خاطره‌اي ماندگار باشد.
دربندي زاده اضافه کرد: امسال اقدامات نوروزي با توجه به ظرفيت‌هاي شهر قزوين از جمله فضاي باراجين بايد به گونه‌اي باشد که سفري ماندگار براي مسافران نوروزي باشد.
معاون خدمات شهري شهرداري قزوين با اشاره به برخي از ناهماهنگي‌ها در اجراي اقدامات نوروزي گفت: بايد تلاش شود نسبت به سال‌هاي گذشته اين ناهماهنگي‌ها کمتر باشد تا عملکرد شهرداري نمود خوبي داشته باشد.
وي با تاکيد بر اجراي کارهاي نو در ايام نوروز توسط سازمان‌هاي وابسته شهرداري، بيان کرد: بايد از کارهاي تکرار خارج شويم تا عملکرد شهرداري براي شهروندان چشمگير و ملموس باشد.
در ادامه اين جلسه رنگ آميزي جداول و لکه گيري و مرمت آسفالت به ويژه محورهاي اصلي و ورودي‌هاي شهري بر عهده مناطق سه گانه شهرداري قزوين شد و بر اجراي دقيق آن با توجه به اهميت آن تاکيد شد.
همچنين در اين جلسه مصوب شد که با توجه به افزايش تقاضاي سفرهاي داخلي براي خريدهاي نوروزي ساعت کاري واحدهاي اتوبوس در 15 روز آخر سال افزايش يابد.
نصب تبريک‌هاي سال نو در ناوگان اتوبوس، همکاري با سازمان ميراث فرهنگي براي برگزاري تورهاي گردشگري و رنگ آميزي سايبان‌هاي ايستگاه‌هاي اتوبوس از وظايف سازمان اتوبوس راني در ستاد نوروزي تعيين و تصويب شد.
بنا بر اين گزارش؛ برنامه ريزي دقيق براي نظافت ورودي ترمينال و ساماندهي ويژه سرويس هاي بهداشتي، استقرار سفره هفت سين و نصب بنر براي راهنمايي مسيرها به خصوص جشنواره اسباب بازي از وظايف سازمان پايانه‌هاي شهرداري قزوين تصويب شد.
در اين جلسه براي سازمان آرامستان شهرداري قزوين نيز وظايفي از جمله نظافت دقيق آرامستان‌ها، استقرار دو سفر هفت سين در بهشت فاطمه(س) و مزار شهدا، مناسب سازي آرامستان‌ها به خصوص بهشت فاطمه(س)، نقاشي ديوارها، استفاده مناسب از تيربردها براي تبليغات و تبريک نوروز و ساماندهي ترافيک آرامستان‌هامورد بررسي و تصويب قرار گرفت.
در اين گزارش آمده است، طبق مصوبه اين جلسه سازمان آتش نشاني شهرداري قزوين در ايام نوروز بخصوص چهارشنبه سوري آماده باش خواهد بود و همچنين خودروهاي آتش نشاني با هماهنگي نيروي انتظامي در مبادي ورودي و محورهاي اصلي استقرار خواهند يافت.
همچنين حضور کالسکه با تزيينات نوروزي براي چرخش در سطح شهر، مراسم هفت سين گرداني در محلات و بوستان ها، کاشت گل‌هاي بهاري، پاک سازي آب نماها و احياي آنها، تنوع کاشت گل و گياه، نصب باکس‌هاي گلدان در محورهاي اصلي، برنامه ريزي مناسب براي ورودي هاي شهر از نظر گل و گياه و بازديد از سرويس هاي بهداشتي پارک‌ها و نمازخانه از وظايف سازمان پارک ها و فضاي سبز در ستاد نوروزي تعيين و مصوب شد.
مناسب سازي 6 بوستان در سطح شهر، نصب بنر براي خوش آمدگويي در بوستان‌ها، ساماندهي اسکان موقت مسافران در پارک ها و عرضه مناسب گل و گياه در روز درختکاري از ديگر وظايف سازمان پارک ها و فضاي سبز مصوب شد که بر اجراي مناسب آن با توجه به اهميت اقدامات فوق توسط اعضاي ستاد نوروزي تاکيد شد.
بنا بر اين گزارش؛ در اين جلسه وظايفي از جمله نظافت شهر به طوري که براي شهروندان ملموسباشد، استفاده از لباس و شعار مناسب براي نظافت شهر، استفاده از تمامي ظرفيت‌ها براي نظافت حاشيه‌هاي شهر، توجه به نظافت ورودي‌هاي اماکن تاريخي، نظافت تابلوهاي سطح شهر و جداول و جمع آوري زباله‌هاي حجيم شهروندان براي سازمان پسماند شهرداري قزوين مصوب شد.
همچنين در اين جلسه وظايف سازمان زيباسازي شهرداري قزوين تشريح شد که مي توان به نصب المان‌هاي حجمي با مضمون استقبال از بهار، تبريک نوروزي و نوازندگان بهار، نصب نماد نهنگ، طراحي تقاطع هاي سطح شهر و طراحي مکاني براي عکس گرفتن اشاره کرد که حجم کاري سازمان زيباسازي شهرداري قزوين نسبت به سال گذشته افزايش يافته است.
همچنين در اين گزارش آمده است، کارخانه آسفالت در اين ايام به طور کامل براي توزيع آسفالت آماده باش است.
در اين جلسه نيز نصب تابلوهاي راهنماي مسير، خط کشي محورها به خصوص محورهاي اصلي و ورودي‌ها، مرمت و بازسازي تابلوهاي سطح شهر و چراغ هاي راهنما، جمع آوري مصالح پروژه‌هاي اصلاح هندسي و ايمن سازي علايم ترافيکي از جمله وظايف سازمان حمل و نقل و ترافيک شهرداري قزوين مصوب شد.
طبق مصوبه ستاد نوروزي قرار شد سازمان ميوه و تربار شهرداري قزوين برنامه ريزي مناسبي براي استقرار وانت‌ها در سطح شهر و عرضه ميوه توسط سازمان بازرگاني انجام دهد.
 
پايان پيام

 

تصاویر مرتبط